Tecavüze uğrayan atlar hamile!

İzmir'de binek atı bir aygırın çitleri kırıp 5 kısrak ve bir eşeğe tecavüz ettiği ilginç olayın ardından 3 mağdure atın hamile kaldığı öğrenildi.Türkiye'nin gündeminde ilginç ve traji-komik bir tecavüz olayı olarak bilinen sahipsiz BİR atın şampiyon atlara tecavüz olayının ardından 3 atın hamile kaldığı öğrenildi.


Geçtiğimiz Nisan ayının ikinci haftasında meydana gelen ilginç olayda , İnciraltı semtinde, İnciraltı Atlı Spor Tesisleri'nde çiftçilik yapanların da bulunduğu bölgede, bağlı olduğu yerden ipini koparan binek atı bir aygırın, Atlı Spor Tesisleri'nde çiti yıkarak içeri girip aralarında Türkiye'deki yarışlarda koşan şampiyon İngiliz atı Dinyeper'in yavrusu olan Happy Girl'in de bulunduğu beş kısrakla çiftleşmesi sonucu 5 attan 3'ünün hamile kalması üzerine ne yapacaklarını bilmediklerini söyleyen 33 yaşındaki tesis sahibi Mustafa Akın atlarının safkan soyunun bozulduğunu söyledi.

Atlarda 11 aylık hamilelek süresi yaşandığını anlatan Akın; "İstem dışı bir çiftleşmeden ötürü 3 atımız hamile kaldı. 3 aydır atlarımız talep olmuyor. Seneye babası belli olmayan bir sürü tayımız olacak. Afrikan, Arap ve yerli cinsteki tecavüze uğrayan atlarımızın kendi ırkından çiftleşmesi gerekiyordu aslında. Ancak ne olduğu belli olmayan bir cinsteki yavru atlar doğacak biz de onları çiftlikteki işlerde kullanacağız" diye konuştu.
İngiliz yarış atında herhangi bir sıkıntı olmadığını dile getiren Tesis sahibi Akın; " İngiliz atımızda bir sıkıntı yok. Sanırım tecavüz olayında boy konusunda bir problem oldu aralarında" dedi. Tecavüzden kurtulamayan eşeklerinin ise psikolojisinin bozuk olduğunu anlatan Akın; "Atlarımız ile birlikte tecavüze uğrayan eşeğimiz de 3 aydır ahırdan çıkmıyor. Kendisi şu anda depresyonda. Bizde merakla bekliyoruz" dedi.