Alınan bilgiye göre olay Gölcük'ün Değirmendere Beldesi'nde özel bir kreş ve gündüz bakım evi olan 'Gülbahçe Kreş Ev Bakım Evi'nde meydana geldi. Muharrem ve Durhanım Karagaç'ın üç çocuğundan en küçüğü olan ve engelli olduğu içinde ana sınıfında eğitim gören 9 yaşındaki Kaan Karaağaç kreş çıkışı elbise dolabından montunu almak istedi. Montunu çektiği sırada dolabın üzerine devrilmesi sonucu altında kalan Kaan Karaağaç ağır yaralandı. Kurstaki öğretmenler ve görevliler tarafından Gölcük Devlet Hastanesi'ne götürülen Kaan Karaağaç Acil Serviste yapılan tüm müdahelelere rağmen yaşamını yitirdi.

Tersanede çalıştığı sırada kreş görevlilerinin cep telefonuyla araması sonucu oğlunun yaralandığını öğrenen Muharrem Karaağaç, "Kreş görevlileri oğlumun yaralandığını söyledi. Hastaneye geldiğimde ise oğlumun öldügünü öğrendim. Eşim semt pazarlarında giysi satıyor. İkimizde çalıştığımız için ve çocuğumuz da engelli olduğu için kreşe vermiştik" dedi.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan polis ekipleri ifadelerini almak için kurs sahibi M.D ve kurs müdürü Z.G'yi gözaltına aldığı öğrenildi.