Yediemin deposunda 2007 model porsche
İzmir'deki bir yediemin deposuna, 270 bin YTL değerindeki 2007 model Porsche Carrera S de icralık olduğu gerekçesiyle getirildi.
Yetkililer, 2007 model Porsche Carrera S'in de 20 gün önce depodaki yerini aldığını söyledi. Yetkililer, depoya getirilen araçların yüzde 60'ının şirket, yüzde 40'ının kişilere ait araçlar olduğunu ifade etti.

270 BİN YTL
Değeri 270 bin TL olan aracın, avukat ve alacaklısı arasında yapılan anlaşma gereği sahibi tarafından depoya bırakıldığını ifade eden yetkililer, aracın depodaki tüm araçlar gibi açık artırma usulü satışa sunulacağını açıkladı. Açık artırmanın iki ay sonra düzenleneceğini, düzenlenmeden önce artırma hakkında gazetelerde ilanlar yayınlanacağını kaydeden yetkililer, artırmanın araç değerinin yüzde 60'ı olan 162 bin TL'den başlayacağını söyledi. İlk artırmada aracın satılmaması durumunda beş gün sonra ikinci bir açık artırma daha düzenleneceğini ifade eden yetkililer, ikinci artırmanın da araç değerinin yüzde 40'ı olan 108 bin TL'den başlayacağını kaydetti.
Yetkililer, depoda düzenlenecek açık artırmaya katılmak isteyenlerin de araç bedelinin yüzde 20'si olan 54 bin TL'yi teminat olarak bırakacağını, arabayı
artırmada kazanamayanların teminatlarını geri alacağını dile getirdi. Depoda 1970 modelden 2008 modele kadar birçok marka ve model aracın
bulunduğunu ifade eden yetkililer, açık artırma öncesi kişilerin depoya girip araçları incelemesinin mümkün olmadığını söyledi.