Adanada Lpg Ruhsata Nasıl İşletilir

1.Lpg taktırdığınız yere gider fatura ve proje alırsınız aman ha taktırdığınız anda almak gibi bir hataya düşmeyin 1 ay içinde ruhsata işletmeniz gerekiyor tarihlere bakarlar cezanızı elinize verirler.
2.Adana şöförler odasına gidip ek-1 belgesi kağıdı almanız lazım trafiğin hemen karşısında ama merak etmeyin çevrenizi bikaç çapulcu kaplıyacaktır.Ruhsata tüp mü işleteceksin abi ehliyet mi alacaksın abi yardımcı olalım abi sonunda dayanamazsınız bitanesiyle anlaşırsınız 5 lira dosya parası 10 lira el emeği der doldurur kağatları alıp dosyanızı hazırlar.
3.Sızdırmazlık raporu almanız gerekiyor bundan sonra onun içinde adana halinin yanında adana makina mühendisleri odasının sızdırmazlık merkezi var oraya gidip 25 tl karşılığında sızdırmazlık raporu alırsınız.
4.Mersin yolunu takip edip otoban girişine çıkarsız.Orda Araç muayene ıstasyonu var orda 126 TL karşılığında arabanızın muayenesinide yaptırırsınız zaten akşam olur o süreye kadar.
5.Bir önceki gün yetiştiremediğiniz için elinizdeki dosya ruhsat ne varsa ertesi gün geri trafiğe gidersiniz hava alanının ordaki görevli polis memura lpg işletecem dersiniz o da size 108 lira alim öyle der ruhsatınızı alır dosyadaki ek-1le birlikte hepsini size yeni bir ruhsat verir üzerinde de ötekinden tek farkı benzin-lpg dir

Sormak istediğiniz sorular varsa sorabilirsiniz hepsini cevaplarım yediğim kazıklarıda anlatırım çok zorlarsanır