Yıl sonunda rekora koşan otomotiv sektörü, 2010 yılının ikinci yarısından itibaren model atağına kalkıyor. Ağustos ayından itibaren 2011 model yılına geçecek Türkiye’de önümüzdeki 10 ay içinde tam 38 yepyeni model satışa sunulacak.

Ağırlıkta olarak Ekim ayında İstanbul’da düzenlenecek Auto Show fuarıyla birlikte satışa sunulacak yeni model atağı 2011 yılında tüm hızıyla devam edecek.

İşte piyasaya çıkacak yeni modeller ve çıkış tarihleri...
Alfa Romeo GiuliettaGeliş tarihi: Eylül

Fiat’ın bünyesindeki İtalyan Alfa Romeo, 147’nin yerini alan yeni modeli Giulietta eylül alından itibaren Türkiye’de yollara çıkacak. Giulietta’da 3’ü benzinli biri dizel olmak üzere 4 farklı motor seçeneği görev yapacak.


Volkswagen Amarok


Geliş tarihi: Aralık

Volkswagean’in pick-up sınıfındaki ilk temsilcisi olmaya hazırlanan Amarok da Aralık ayından itibaren yollara çıkacak. 2.0 litre 163 beygir gücündeki dizel motor ile donatılan araçta DSG otomatik vites seçeneği de sunulacak


Opel Astra Sportstourer

Geliş tarihi: Aralık

Astra’nın station modeli Sportstourer da Aralık ayında yollara çıkacak. Aracın tasarımında ağabeyi Insignia Sportstourer’a benzer tasarım özellikleri dikkat çekiyor.Aston Martin Rapide

Geliş tarihi: Ekim

İngiliz spor otomobil üreticisi Aston Martin de fuarla birlikte Türkiye pazarına giriş yapacak. Aston Martin’in 4 kapılı coupe modeli Rapide ise markanın en çok dikkat otomobili olacak.Audi A1

Geliş tarihi: Eylül

Audi’nin küçük sınıftaki yeni temsilcisi A1, Eylül ayında Türkiye’de olacak. A1’de 86 beygir ila 122 beygir arasında güç üreten, ikisi TDI ve ikisi de TFSI olmak üzere dört adet motor seçeneği görev yapacak.

Audi A7

Geliş tarihi: Kasım

A5 sportback ile 4 kapılı coupe akımına giriş yapan Audi, bu akımı lüks sınıfta A7 ile sürdürecek. Henüz resmi tanıtımı gerçekleştirilmeyen A7 fuarın ardından Kasım ayında Türkiye’de yollara çıkacak.Audi A8

Geliş tarihi: Ekim

Alman üreticinin lüks segmentteki temsilcisi A8’in 3.0 litre TDI motorlu versiyonu Ağustos ayından itibaren Türkiye’de tercih edilebilecekken, daha geniş arka diz mesafesine sahip olan A8 Long ise Ekim ayından itibaren yollara çıkacak.

Audi TT


Geliş tarihi: Ağustos

Markasını yıllardır kompakt spor otomobil segmentinde başarıyla temsil eden TT, geçirdiği makyaj operasyonu ve güçlenen motoru ile Ağustos ayından itibaren yollara çıkacak.

BMW X3

Geliş tarihi: Kasım

Alman üreticinin kompakt SUV temsilcisi X3, tamamen yenilenerek rekabetin hızlandığı kompakt sınıftaki varlığını daha da güçlendirdi. 2.0 litre 184 beygirlik dizel motorla satışa sunulacak olan X3 Kasım ayında Türkiye’de olacak.
Citroen C4


Geliş tarihi: Ekim

Kompakt sınıfın önemli oyuncularından biri olan Citroen C4’ün ikinci nesli Ekim ayında Türkiye’de olacak. Araç, Fransız üreticinin DS3 modeliyle başlattığı yeni tasarım çizgisini koruyan yapısıyla öne çıkıyor.

Ford C-MAX

Geliş tarihi: Ekim

Yeni C-Max ürün ailesinde 5 ve 7 koltuklu olmak üzere iki model bulunuyor. Araç ekim ayında satışa sunulacak.

Ford Focus

Geliş tarihi: 2011 Ocak

Türk tasarımcı Murat Güler’in kaleminden çıkan yeni nesil Focus 2011 yılı başından itibaren Türkiye yollarında olacak


Ford Mondeo

Geliş tarihi: Ekim

Geçirdiği makyaj operasyonunun ardından daha yeni bir yüze kavuşan Mondeo da ekim ayından itibaren Ford’un model yelpazesindeki yerini alacak.


Ford S-MAX

Geliş tarihi: Ekim

Ford’un büyük aile otomobili S-Max 2.0 litre 140 ve 163 beygir güç üreten iki farklı dizel motoruyla Ekim ayında Türkiye’ye gelecek.
Hyundai Genesis Coupe

Geliş tarihi: Kasım

Hyundai’nin Genesis modeli platformunda geliştirdiği arkadan itişli sportif modeli Genesis Coupe de fuarın ardından satışa sunulacak. Araçta 2.0 litre hacminde 212 beygirlik bir turbo motor görev yapıyor.

Infiniti M ve EX dizel

Geliş tarihi: Eylül

Japon otomobil üreticisi Nissan çatısı altında faaliyet gösteren Infiniti de M ve EX dizel modellerini Eylül ayında Türkiye’ye getiriyor.
Kia Sportage

Geliş tarihi: Ağustos

Güney Koreli Kia’nın komapkt SUV segmentindeki temsilcisi Sportage da Ağustos ayının son günlerinde Türkiye’ye gelecek. Yükseltilmiş bir hatchback gibi duran ve köşeli tasarımıyla dikkat çeken araçta 1.6 litre 140 beygir gücünde bir motor görev alacak.

Land Rover-Range Rover Evoque

Geliş tarihi: Kasım

İngiliz Land Rover, daha önce LRX adını verdiği konsept modelini seri üretim hale getirdi. Tek kapılı SUV olmasıyla dikkat çeken Evoque, 2 ya da 4 tekerlekten çekişli olarak tercih edilebilecek. Evoque Autoshow fuarının ardından satışa sunulacak.


Mazda 5

Geliş tarihi: Ekim

Japon üreticinin MPV sınıfındaki temsilcisi Mazda5 de baştan aşağı yenilenmiş olarak ekim ayından itibaren yollara çıkacak.Opel MerivaGeliş tarihi: Eylül

Opel’in mini MPV temsilcisi Meriva, ters açılan arka kapıları ile sınıfının sıradışı modellerinden biri olmayı hedefliyor. Eylül ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak olan Meriva’da 1.3 lt dizel ve 1.4 lt turbo benzinli motor seçenekleri görev yapacak.

MINI Countryman

Geliş tarihi: Ekim

MINI’nin crossover modeli Countryman, Ekim ayında düzenlenecek olan Autoshow Fuarı’nın ardından yollara çıkacak. Araçta 1.6 litre 120 ve 180 beygirlik motorlara yer verilecek.

Nissan Juke


Geliş tarihi: Ekim

Nissan’ın küçük crossover modeli Juke da fuarla birlikte Türkiye’ye gelecek. Aracın 1.6 litrelik motoru turbo besleme sayesinde 180 beygir güç üretiyor.
Nissan Micra

Geliş tarihi: Ekim

Juke ile aynı tarihlerde Türkiye’ye gelecek olan yeni Micra ise Nissan’ın en önemli modellerinden biri olacak. Japon üreticiyi uzun yıllardır küçük sınıfta başarıyla temsil eden Micra, yenilenen yüzü ile sınıfındaki iddiasını sürdürmeye devam edecek.

Nissan Murano

Geliş tarihi: Ekim

Japon üretici Nissan’ın 4x4 temsilcisi Murano da yenilenen yüzü ve motor seçenekleriyle birlikte Ekim ayından itibaren yollardaki yerini alacak. Araçta biri benzinli diğeri dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği görev yapacak.Peugeot 508


Geliş tarihi: 2011 Nisan

Peugeot’nun yeni amiral gemisi modeli 508, 407 ile 607 modellerinin arasında konumlandırılarak markanın daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayacak. 2011 yılının ikinci çeyreğinde yollara çıkacak olan 508’de dizel hibrid motor seçeneği de bulunacak.
Renault Latitude

Geliş tarihi: 2011 Ocak

Renault uzun yıllardır üst sınıfta hissettiği boşluğu Latitude ile doldurmayı hedefliyor. Daha önce Safrane ve Vel Satis ile bu sınıfta mücadele eden Renault, yeni modelini 2011 yılının ilk aylarından itibaren Türkiye’de satışa sunacak.