+ Yeni Konu aç
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Bu Vahşeti İzleyin ve Bir Daha Kürk Almayın!

Bakterice Yaşam ve Eğlence Katagorisinde ve Korku +18 Forumunda Bulunan Bu Vahşeti İzleyin ve Bir Daha Kürk Almayın! Konusunu Görüntülemektesiniz.->Bu Vahşeti İzleyin ve Bir Daha Kürk Almayın! http://www.bakterim.net/korku-18/175...temiyorum.html TıKlA Her sene 40 milyonun üzerinde hayvan kürk ticareti tarafından kesilmektedir. ...

 1. #1
  Bakteri yasamoyunu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Mayıs.2010
  Nereden
  Ege
  Mesajlar
  121

  Standart Bu Vahşeti İzleyin ve Bir Daha Kürk Almayın!

  .
  s11
  Bu Vahşeti İzleyin ve Bir Daha Kürk Almayın!

  Ben Böyle İnsanların Yaşadığı bir Dünyada Yaşamak İstemiyorumTıKlA


  Her sene 40 milyonun üzerinde hayvan kürk ticareti tarafından kesilmektedir. Bizler, bütün kürkü olan hayvanların kürk çiftliklerinde küçücük kafeslerde yetiştirildiğini biliyorduk veya kürklerinin değeri için doğada çok fazla ıstırap çekerek tuzağa düşürüldüğünü daima biliyoruzdur. Fakat yakınlarda olmuş bir araştırmanın kürk ticareti tarafından gizli tutulan bu iğrenç sırrın ortaya çıkarması yıllar almıştır: her yıl 2 milyon evcil kedi ve köpeğin barbarca öldürülmesinin, Avrupa ve Amerika’da ithal edilen kürklerinin dehşeti. Britanya, istisna olmayarak, bu uygulamaların hepsinin en planında yer almaktadır.

  Araştırma Çin üzerine odaklandı fakat, kedi-köpek kürkü ticaretiyle uluslar arası kürk ticareti arasındaki bağlantının boyutu ortaya çıkmıştır. Bazı kedi ve köpekler çiftliklerde yetişmekte, fakat çoğu terk edilmiş hayvanlar veya çalınmış olan dost hayvanlarımızdır. Kürkleri, çocuk giyiminde, doldurulmuş oyuncaklarda, kürk elbiselerinde, ve eldiven ve şapka gibi bir takım aksesuarlarda kullanılmaktadır. Ekim’den Şubat ayına, 500,000 kedinin öldürülmüş olduğu tahmin ediliyor. Kediler asılarak öldürülüyor veya boğulmalarına neden olarak, bir çorap yoluyla boğazlarına su dökerken, bir telden sallandırılmaktadırlar. Bir çok kedi, midelerinin kesildiğinin ve diri diri derilerinin yüzüldüğünün bilincindedir.

  Köpekler benzer bir kadere sahiptir. Saatlerce süren yiyeceksiz ve susuz bir yolculuktan sonra, sıkı bir metal telle bağlanmakta, arka ayaklarından kaldırılmakta ve acıdan inlemelerine neden olarak ve kanlar içinde kaçma girişiminde bulunarak kasıklarından bıçaklanmaktadırlar. Bu metal telin köpeğin boğazını kesmesini sağlayacak ve er geç hayvanın ölmesine neden olacaktır. Elde edilecek para varsa hiç zaman kaybedilmemektedir, böylelikle köpeklerin derileri diri diri yüzülmektedir. Kendi dostlarının vahşi kesimine tanık olarak kaderlerini bekleyen diğer köpekleri korumak için hiçbir girişimde bulunulmamaktadır.

  Köpek ve kedi kürkü, pazarlama sürecinde ne anlama geldiği belirsiz olan isimleri kullanarak etiketlenmektedir. Araştırmacılar, şirketlerin, tüketicilerine kedi ve köpek kürklerinin diğer türlerdeki hayvanlardan alınan daha kaliteli kürklermiş gibi göstermekte olduklarını keşfetmiştir. Sadece DNA testi, bir kürk elbisenin ne türde bir maddeden yapılmış olduğunu kanıtlayabilir. Fakat şunu da aklımız da tutmalıyız ki, her türde olan kürk zulümle üretilmiştir ve ki kediler-köpekler aynı aç gözlü endüstrinin sadece başka bir kar kaynağıdır.  Her sene 40 milyonun üzerinde hayvan kürk ticareti tarafından kesilmektedir. Bizler, bütün kürkü olan hayvanların kürk çiftliklerinde küçücük kafeslerde yetiştirildiğini biliyorduk veya kürklerinin değeri için doğada çok fazla ıstırap çekerek tuzağa düşürüldüğünü daima biliyoruzdur. Fakat yakınlarda olmuş bir araştırmanın kürk ticareti tarafından gizli tutulan bu iğrenç sırrın ortaya çıkarması yıllar almıştır: her yıl 2 milyon evcil kedi ve köpeğin barbarca öldürülmesinin, Avrupa ve Amerika’da ithal edilen kürklerinin dehşeti. Britanya, istisna olmayarak, bu uygulamaların hepsinin en planında yer almaktadır.


  Konu yasamoyunu tarafından (18.Haziran.2010 Saat 19:35 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Bakteri yasamoyunu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Mayıs.2010
  Nereden
  Ege
  Mesajlar
  121

  Standart Bir Canlının Kürkünü Üzerinde Taşımak

  .
  Bir Canlının Kürkünü Üzerinde Taşımak

  Bir hayvanın cesedini üzerinde taşımak Hem de bir zorunluluk olmaksızın, amaç sadece daha güzel görünebilmek Sadece insanoğlu ve kızı tarafından yapılabilecek ancak asla bir canlıya yakışmayacak bir davranış Haftalardır internette çeşitli web sitelerinde yayımlanan, gizli değil açıkça çekilmiş görüntüleri hep birlikte büyük bir acıyla izliyoruz. Rakunlar, tavşanlar, timsahlar, yılanlar, tilki, kurt, hatta kedi ve köpekler Sadece daha güzel görünebilmek için, bir moda uğruna acımasızca öldürülüyor. Kafeslerin içinden çıkarılan rakunlar, arka ayaklarından kaldırılıp, kafaları yere vurularak sözde bayıltılıyor, önce arka ayakları tarsal eklemden kesiliyor, hiç beklenmeden yüzülmeye başlanıyor. Hayvan ne olduğunu anlamadan kıpırdanmaya başladıkça, bu işi!! yapmakla görevli insanlar!! kafasına ayaklarıyla basıyor, ve hayvanın kürkünü çıkarmaya devam ediyor. İçinizden öldür artık diye yalvarıyorsunuz, hayvanın daha fazla acı çekmesini istemediğinizden. Ancak henüz ölmemiş hayvan acıyla kıvranmaya devam ederken arka ayaklarından çengele asılıyor ve ön bacakların kürkü de çıkarıldıktan sonra baş aşağı sallanan hayvanın zorlanarak da olsa kürkü iyice çekiştirilip kafa derisi tamamen çıkarılıyor.

  Artık bir kürke sahip olmayan hayvanın işi böylece bitiyor ve bir kamyonet kasasındaki diğer çıplak arkadaşlarının yanına atılıyor, kürkü alınmış yüzlerce rakun cesedi bir kamyonet kasasında duruyor, ölenlerin şanslı olduğu geçiyor insanın aklından Hala yaşayanların ise, işini yapan insanlar!! için hiçbir önemi yok. Diğer çıplak arkadaşlarının yanındaki hayvan acıyla kafasını kaldırıp etrafına bakmaya çalışıyor, gördüklerine bir anlam veremediği ya da neden çıplak olduğunu anlayamadığı ortada, artık yerinde olmayan derisi ve kürkünün yüzülmesiyle bedeninden ince ince kan sızıyor. Şaşkın ve gözlerinde yaşlarla kafasını tekrar kendisiyle aynı durumda olan aynı kaderi paylaşmış, ancak artık acıdan can vermiş arkadaşlarının üzerine koyuyor ve sessizce anlamaya çalışıyor yapılanları. Neden aldınız kürkümü üstümden? Neden çıplak bıraktınız beni? Nasıl yaşayabilirim ki ben böyle? Duyduğu acıyla sessizce ölümü bekliyor diğer arkadaşları gibi Görüntüleri izleyip tepkisiz kalmak, bir insan olarak o hayvanların acısını hissetmemek mümkün değil. Ne acıdır ki, bunu yapan insanlar hiçbir şey hissetmiyor görünüyorlar. Nasıl bu kadar duygusuz ve acımasız olabiliyorlar? Sebep sadece para

  Aslında düşünülmesi gereken o insanların neden bunları yaptıkları değil, bunların onlara neden yaptırıldığı Dünyada kürk kullanımı oldukça yaygın. Çok değil daha geçen sene bebek fokların Kanada'da kafalarına vurulan sopalarla öldürüldüğünü ve bembeyaz buzların kıpkırmızı kanla boyandığını görmüştük, sebep yine aynıydı. Kürk giymek çok moda!!! Geçen seneki sivil toplum kuruluşları ve hayvan sever derneklerin tepkileriyle Kanada bu sene fok avı uygulamasını durdurduğunu açıkladı. Ancak yasak avlanmalar hala devam ediyor. Dünyanın dört bir yanında hayvanlar kürkleri için avlanmaya devam ediyor. İnanması çok güç ama görüntüleri izlediğinizde köpeklerin de aynı rant içinde yerini aldığı, özellikle kalın ve çift tabakalı kıl örtüsüne sahip GSD( Alman Çoban Köpekleri) ırkı köpeklerin kürkleri için özellikle kış aylarında küçük kafeslere kapatılarak, aç ve susuz bırakılarak barındırıldığı, sonrasında boyunlarına geçirilen telle boğularak öldürüldüğü ve aç ve susuz bırakılan köpeklerin o değerli kürklerinin!! kolaylıkla alındığı, bu değerli kürklerin özellikle soğuk ülkelerde kalpak ve eldiven yapımında kullanıldığı görülüyor. Hediyelik eşya, anahtarlık, masa üstü süsleri aynı şekilde köpek kürkünden yapılıyor. Bununla beraber, kediler de aynı muameleye maruz kalıyor, ancak kedilerin öldürülmesi daha zor olduğu için ve kürklerinde herhangi bir hasar istenmediğinden, ağzına bir hortum sokularak hortumun diğer ucundaki musluk açılıyor ve önce hortumun içinden geçen su, boynundan telle asılmış kedinin ağzından içeri doluyor, nefes almaya çalışan hayvanın akciğerlerine su doluyor ve hayvan boğularak can veriyor. Daha sonra yine kürkü yüzülerek hediyelik eşya, süs eşyası yapımında kullanılmak üzere alınıyor. Cansız bedeninin ise hiçbir önemi yok

  Dünyada kürk elde etmek için yapılan acımasız katliam devam ediyor. Giyinmek değil, güzel görünmek uğruna hayvanlar öldürülüyor. Her yıl ünlü modacılar hazırladıkları kış kreasyonlarında kürke büyük yer veriyor, nasıl öldürüldüğü ya da neden öldürüldüğü hiç düşünülmüyor. Bir canlının soğuktan korunmak için sahip olması gereken kürkünü, moda uğruna birbirinden güzel mankenler kendi derileri üstünde podyumlarda taşıyor ve izleyen insanlar hiç o kürkün elde edilmesi için kaç tane hayvanın öldürüldüğünü düşünmüyor. Her şeyin bir adabı vardır sözünün önemi daha da oraya çıkıyor. Acımasızca canlı canlı derileri yüzülüp kürkleri alınan hayvanların katliamı tüm dünyada devam ediyor. Veteriner hekim olarak ötenazinin etiğini tartışırken, ötenazi uygulamasının acısız ve hayvanın hissetmeyeceği şekilde yapılması yasa ile kanunlara bağlanmışken, hiçbir yöntem kullanılmaksızın, hayvanların kürklerinin çalınmasını, üstlerinden alınıp insanlara bir giyim eşyası, bir süs eşyası olarak sunulmasını bir veteriner hekim olarak değil, bir insan olarak sorgulamamız gerekiyor. Soykırıma yatkın olan, şimdi de hayvanların üstündeki kürkleri çalan insanları!! protestolarla cezalandırmanın zamanı geldi. Çünkü dünyada katliam devam ediyor Çünkü dünyada her gün hayvanlar hiç de insani olmayan metodlarla öldürülmeye devam ediyor.

 3. #3
  Bakteri yasamoyunu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Mayıs.2010
  Nereden
  Ege
  Mesajlar
  121

  Standart Vahşete vahşetten beter ceza

  .
  VERİLMİŞ CEZALAR

  Vahşete vahşetten beter ceza: 383 bin TL

  Siyanürlü yem kullanıp, doğal yaşam ve insan sağlığını tehlikeye atarak tilki katliamı yapanlara ödül gibi ceza verildi. 1937'den kalma Kara Avcılığı Kanunu'na göre yargılanan siyanürlü avcılar 383 bin TL. tutan para cezalarını ödediler ve çekip gittiler.


  Kayseri'nin Felahiye İlçesi ile Yozgat'ın Boğazlıyan, Çandır ve Çayıralan ilçeleri arasında kalan kırsal alanda, siyanürlü yem kullanarak kürkleri için tilkileri katleden 3 kişi, 1937 yılında yürürlüğe giren 3167 sayılı Kara Avcılığı Kanunu'na göre zehirle avlanmaktan 1'er gün hapis ve toplam 380 bin lira para cezasına çarptırıldı. Hapis cezaları da 1000'er liradan toplam 3 bin liraya çevrildi. Sanıklar toplam 383 bin liralık para cezasını Mal Müdürlüğü'ne ödediler. Felahiye'de jandarma ekipleri arazide yaptıkları kontrollerde siyanürlü yemlerden zehirlenerek ölen 1 kurt ve 5 tilki leşine daha rastladı. Böylece, katliamda kürkleri için öldürülen hayvan sayısı 151'e yükseldi. Felahiye İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı'na bağlı ekiplerce, kürkleri için tilkileri zehirleyerek öldüren çoban Ferhat Göçer (25), Özkan İlhami (35) ve Turgay Göçer (20), Felahiye Adliyesi'nde 3 gün önce 3167 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu uyarınca, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardı. 3 kişi, avı yasak olan tilkileri zehirle avladıkları için, Kara Avcılığı Kanunu'nun 9 ve 25'inci maddeleri uyarınca dün Felahiye Cumhuriyet Başsavcılığı'na getirildi.


  GÜLDÜREN KANUN


  Felahiye Cumhuriyet Başsavcısı Sait Yakışan, şunları söyledi: ‘‘Sanıklar ilk yakalandıklarında 3167 sayılı Kara Avcılığı Kanunu'nun 20'inci maddesinde yer alan, ‘suçlular zabıt düzenlendikten sonra salıverilir' hükmü uyarınca tutuksuz yargılanmak üzere bırakıldı. Daha sonra avda kullanılan maddelerin siyanür olduğu yolunda rapor kesinleştikten sonra kanunun 9'uncu maddesinde yer alan, ‘Belli edilen zamanlarda avlanabilecek hayvanları zehirle avlamak yasaktır' ve 25'inci maddede yer alan ‘9'uncu madde hükmüne aykırı olarak zehirle avlananlar, hayvan başına 50 liraya kadar hafif para cezası ve 3 aya kadar hapis hapis cezası ile cezalandırılır' maddeleri gereğince 380 bin lira para cezası, 1'er günlük hapis cezasının da 3 bin liraya çevrilmesiyle birlikte toplam 383 bin lira para cezasına çarptırıldılar. Bu cezanın yanı sıra Orman Bakanlığı da müdahil sıfatıyla sanıklar hakkında açılan davaya katılacak. Onların ayrıca hayvan başına 50 milyon lira olmak üzere toplam 7 milyar 250 milyon lira para cezası kesme yetkisi var.’’


  ŞİMDİ SIRA BAKANLIKTA


  Arazide bulunan zehirlenerek öldürülmüş hayvan sayısının artması nedeniyle Orman Bakanlığının keseceği toplam para cezasının artacağı belirtildi. Bu arada kürk avcılığında kullanılan Özkan İlhami'ye ait 38 HP 340 plakalı Ford marka minibüse de el kondu. Felahiye İlçesi'nde jandarma tarafından el konulan ve Cumhuriyet Savcılığı'nca Mal Müdürlüğüne teslim edilen 145 tilki kürkünün açık artırma ile satılacağı belirtildi. Serbest piyasada bir tilki derisinin 500 bin-1 milyon, tabaklanmış kürkün ise 3-4 milyon liradan işlem gördüğü öğrenildi.


  Zehir dehşet saçıyor: 5 tilki, 1 kurt daha


  Kayseri'nin Felahiye İlçesi kırsal kesiminde siyanürle kürkü için tilki katleden çoban Ferhat Göçer, avda zehirli madde kullandığının belirlenmesi üzerine dün tekrar Felahiye Cumhuriyet Başsavcılığı'na çıkarıldı. Zehirle avlandıkları için akrabası Turgay Göçer ve arkadaşı Özkan İlhami ile birlikte toplam 383 bin lira para cezasına çarptırılan Ferhat Göçer, ‘‘Paraya ihtiyacım vardı, yapmak zorunda kaldım’’ dedi. İlk operasyonda 145 tilkinin katledildiğini belirleyen jandarma, bölgede yaptığı aramalarda zehirli yemlerden yiyerek ölen 1 kurt ile 4 tilki daha buldu. Hayvan leşleri karakola getilirken, bir köy üzerinde 1 tilkinin daha siyanürlü yemlerden yiyerek öldüğü bildirildi.

 4. #4
  Bakteri yasamoyunu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Mayıs.2010
  Nereden
  Ege
  Mesajlar
  121

  Standart Nasıl yaşıyor ve ölüyorlar?

  .
  The Humane Society International' ın verdiği bilgilere göre kürk ticaretine yılda 2 milyonun üzerinde kedi ve köpek kurban ediliyor. Kürkler için hammaddenin sağlandığı yerlerin başında Çin ve Doğu Asya' nın bazı bölgeleri geliyor. Üreticiler kürkleri, giyim eşyası, aksesuar ve hediyelik eşyalarda kullanılmak üzere Avrupa' ya pazarlıyorlar. Ürünlerin bazı kısımları kedi-köpek kürkü içerebildiği gibi tamamı bu hammadde ile yapılmış eşyalar da mevcut.

  Hayvanlar geniş gruplar halinde kürk çiftliklerinde üretiliyorlar. Çiftliklerin en çok bulunduğu yer soğukta tüy örtüsünün daha sert büyüdüğü Kuzey Çin. Hayvanlar özellikle kürk yapısının sert olmasını sağlamak amacıyla kışın başından itibaren tahammül edilemez soğuk ortamlarda hapsedilmekteler. Üreticilerin en çok ticaretini yaptığı canlılar ise kısa tüylü kediler ve Alman çoban köpekleri.

  Nasıl yaşıyor ve ölüyorlar?  Tıpkı kürk endüstrisi kurbanı diğer hayvanlarda da olduğu gibi, köpekler ve kediler yeterli besin alamadan ve su bulamadan yaşatılıyorlar. Kürklerinin kalitesini optimum düzeyde tutmak için her tür uygulamaya maruz bırakılıyorlar ve itlaf zamanına gelene kadar olabildiğine güçsüz hale getiriliyorlar.  Köpekleri öldürmek için kasap hayvanın boynunu demir bir tel ile sıkıyor ve ardından kasık bölgesinden bıçaklıyor. Bunu takiben hemen köpeğin derisi yüzülüyor. İşin çabuk olması için çoğunlukla hayvanın ölmüş olması beklenmiyor.  Kediler de ise asma yöntemi uygulanıyor. Çoğunlukla ipler ile boğazlarından asılan kedilerin bazen ölümünü çabuklaştırmak için boğulana dek ağızlarından tazyikli su veriliyor.  Toplanan kürkler aracılar vasıtası ile açık arttırmaya tâbi tutuluyor ve Avrupa ülkelerinde satışa sunuluyor.

  Kürk gerçeği!  Aslında kedi ve köpeklerin kaderi diğer onlarca kürk mağduru hayvandan farklı olmuyor. Hepsi çok kötü koşullarda geçen çileli bir büyüme döneminin ardından akıl almaz vahşilikteki metotlarla öldürülüyorlar. Bazen ise kafalarına vurulan ağırlığın darbesi ile bayılıyor, ayıldıklarında ise kürklerinin üzerinden alındığını hissediyor, tarif edilemeyecek acılar içinde kıvranarak can veriyorlar.  Tabi ki bizler -kedi ve köpeklerin yanında- kürkü için ya da başka sebeplerden öldürülen hayvanları bir görmeli ve hepsinin kurtuluşu için savaş vermeliyiz. Ancak kişilerin tüm güzel anılarında bulunan sevimli dostlarının da giydikleri kürkün yerinde olabileceğini bilmeleri, durumun ciddiyetini anlamaları açısından faydalı olacaktır diye düşünüyoruz.

 5. #5
  Bakteri davids_naughty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Haziran.2010
  Nereden
  aKŞeHİR
  Mesajlar
  1.634

  Standart

  .
  ya bu kadın milleti var ya hepsi onların yüzünden hastalar yaa
  KALABALIKTA ARTİSTLİK YAPANIN
  TENHADA ÖZRÜ KABUL OLMAZ ..


+ Yeni Konu aç

Benzer Konular

 1. Sen kırk yılda bir gibisin
  Konu Sahibi *DREAM* Forum Aşk & Sevgi
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 28.Kasım.2009, 17:44
 2. Kürk koyunları
  Konu Sahibi MαζдŦŷǻŁĨ Forum Hayvanlar Alemi
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 07.Mart.2008, 19:38
 3. Kırk Ayak'lar
  Konu Sahibi MαζдŦŷǻŁĨ Forum Hayvanlar Alemi
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 16.Ocak.2008, 18:49
 4. kırk akçelik balta
  Konu Sahibi aşık çocuk Forum Fıkralar
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 01.Kasım.2007, 18:57
 5. Kırk yıllık yazı..
  Konu Sahibi ๑H@NDSOME๑ Forum Dini hikâyeler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 18.Eylül.2007, 02:54

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •