+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Amerikan Pitbull Köpeği ( Amerikan Pitbull Terrier)resimleri,pitbullar hakkında bilgi

Genel Kültür ve Sanat Katagorisinde ve Hayvanlar Alemi Forumunda Bulunan Amerikan Pitbull Köpeği ( Amerikan Pitbull Terrier)resimleri,pitbullar hakkında bilgi Konusunu Görüntülemektesiniz.->Bu konuda Amerikan pitbull köpeği hakkında bilgiler, amerikan pitbull köpeği hakkında yorumlar, en güzel amerikan pitbull köpekleri resimleri, en gösterişli ...

 1. #1
  Mavimega pismegatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Temmuz.2007
  Nereden
  Torosların Ortasından
  Mesajlar
  15.439

  Thumbs up Amerikan Pitbull Köpeği ( Amerikan Pitbull Terrier)resimleri,pitbullar hakkında bilgi

  .
  s11
  Bu konuda Amerikan pitbull köpeği hakkında bilgiler, amerikan pitbull köpeği hakkında yorumlar, en güzel amerikan pitbull köpekleri resimleri, en gösterişli amerikan pitbull köpeği fotoğrafları, Amerikan pitbull köpeğinin tarihçesi, gelmişi geçmişi herşeyini bulabilirsiniz, sizinde Amerikan pitbul köpeği hakkında bilgileriniz, yorumlarınız, resimleriniz, fotoğraflarınız, wallpaper (duvar kağıtları)'larınız varsa bizlerle paylaşırsanız seviniriz.  Amerikan Pitbull Köpeği ( Amerikan Pitbull Terrier)

  Ülke: ABD
  Ağırlık: 22-28 kg.
  Yükseklik: 45-55 cm.
  Tüy Yapısı: Kısa, yumuşak
  Renk: Çok çesitlilik gösterir.
  Diğer isimleri: Amerikan Pitbull, Pitbullterrier
  Künyesi: UKC
  Grup: Mastif  1990′ların başlarında, Pitbull köpekleri hakkında o kadar fazla konuşuldu ki, yayın organları, il teşkilatlarında çalışanlar, kısaca bilen bilmeyen büyük bir topluluk bu köpeklerin üzerine gittiler. Tüm hikayeler çok insafsızca, ön yargılı ve halkı heyecanlandıracak hikayelerdi. Oysa ki Pitbull köpeklerinin bu zamana kadar nasıl yaşadıkları, onların ne kadar gözüpek ve sahibine karşı sadakati ile alakalı hiçbir olumlu yazı yazılmamıştır. Köpek bakımıyla ilgili birçok pratik deneyimi olmayan insanların kulaktan kulağa dolaşan fisıltı haberleri, bu köpeklerin sadece aşırı agresif yönlerini abartarak yanlış şekilde aktarmışlardır. Elbette ki Pitbullar, kurt görünümünde kuzu degildirler; ama kuzu görünümünde kurtta değiller. Onlar bir bulldogtur ve karakter olarak bulldog özelliği taşırlar. Dövüş köpeklerinin en aranılan isimleridirler, ama bu mizacindan sıyrılmaları tamamen, bu köpeklerin birbiriyle ölesiyle kavga etmelerini, zevkle izleyenler için geçerlidir.
  Birçok gazete sütunlarında, pitbullarin güçlü çeneleri olduğunu ve spor için dövüştrüldüklerini yazar. Bu da köpek meraklıları üzerinde bu tip özelliklere sahip bir köpeğin ev için uygun olmadığı, egitiminin zor oldugu ve zincirsiz dolaştırılamayacağı imajını yansıtır.  1990′lardaki bu gelip geçici paniğin en şaşırtici yönü Pitbull yetiştiricilerinin neredeyse bu türün düşmanı haline geldigi zamanlara rastlamasıdir. Bazıları üretimleri düşürürken, bazıları da saldırı özelliğini azaltmaya çalıştı. Bazıları “kurt görünümünde” bir kuzu oldugunu empoze etmeye çalıştı, bazıları Pitbull’larin jenerasyon olarak Golden Retriever’lardan hiçbir farkı olmadığını söyledi. Bunlar tür için acımasız iftiralardı, tabi ki köpek sahibi ve halk içinde öyle. Sert ve zeki özellikleriyle, o güne değin “pet” statüsünde olmasalar da, Pitbullar tercih edilmeye başlandı. Pitbullar sert, koruma amaçlı ve ev içinde kullanılıyordu. Yine de Pitbull’lar unutulmamış ve onların yanlış tanıtıldığı düşüncesi hakim fikirdi. Ama onlar hakkındaki dövüşçü köpek imajı hiç değişmemiştir. Hatta köpek dövüşü meraklıları bu iş için özel ekstra güçlü, sert köpekler yetiştirmişlerdir.  Pitbulların Tarihçesi

  Tüm köpeklerin 4 grup içerisinden türediğini biliyoruz. Tazılar, Av köpekleri, Sürü köpekleri ve Molossus/bullenbeisser’ler. Aslında molossus (eski mastif) ve Bullenbeisser (Bullbiter-Bulldog) lar, teki bir isim altinda toplanmış iki ayrı türdür. Molossuslar, çok genis bir mastif tipi köpeği içerir ve çok eski bir isimdir. Molossuslar eski Romalı şairi Claudian’in da söylediği gibi İngiltere’nin geniş agızlı köpeklerini tarif ediyordu. Gerçi bu ismin Çin bozkırlarından göçen “Alan” ve “Alaunt”lardan geldiği düşüncesi de söylentiler arasındadır. Tabi kanımızca bir köpek türünü belirli bir orijine bağlamak da yanlış olur.
  Romalıların, Ingiltere’den getirttiği mastiflerin arenalarda dövüştürmeleri, aynı zamana rastlayan iri Molossus’ların Italya’da ortaya çıkması, belirli birkaç Molossus cinsinin olduğunu gösteriyor. Bullenbeiser tarihini; Molossus’lardan ayırmak oldukça zordur. Mastiff-Buldog ismi belki de Bullenbeisser’in direk Molossus’lardan türediğinin bir belirtisidir. Mastiff-Buldoglar daha sonraları mükemmel bir bull-baiter ve daha sonra domuz (boar) köpeği haline dönüşmüştür.  Bullenbeisser terimini, bugünkü AKC standartlarındaki modern Buldoglarla karıştırmamak lazım. Bu sadece gösteri amaçlı yetiştirilmiş, çalismaya gelemeyen köpeklerdir. Buldog terimi, bodur, inatçi, cesaretli, çevik, anlamını kapsayan bir terimdir. Amerikan Kennel Club’in standartize ettiği köpeğin bu terimle hayli uzak oldugu görülür.  Bullenbeisser, çok ufak değişikliklerle modern Amerikan Pitbull Terrier ile aynı özellikleri taşıyan bir türdür. A.P.B.T. damarlarında çok azda olsa terrier kanı taşımaktadır. 1800′lerin sonuna doğru, Bull terrier, Pitbull ve show Buldogların hepsinde değişik türler ve melezlerin ortaya çıktığı göründü. Fakat Pitbuldog’da bu değişim gözlemlenmedi.  Amerikan Pitbullar, Amerika kökenli yaklaşık 25-40 kg. ağırlığında birçok değişik renkte, kısa yumuşak tüylü, mastif grubunun en belirgin özelliklerini taşıyan bir türdür. Bu tür hakkında pek çok efsane, kulaktan kulağa dolaşan hikayeler mevcuttur. Yük/ağırlık çekme gardiyanlik, kontrol edilemeyen sinirlilik, kilitlenen çene gibi hikayeleri hepiniz duymuşsunuzdur.
  Pitbulların halen dövüş için kontrol edilemeyen bir güdüyle hareket ettikleri, zincirsiz kontrol etmenin imkansız olduğu; tabi ki sadece dilden dile dolaşan hikayeden başka bir şey değildir. Dilerseniz bu Mit’ler üzerinde biraz göz gezdirelim.


  Pitbulların Safkan Olmayışı Hakkında Söylentiler  Pitbullarin sicili “Amerikan Pitbull Terrier” (Kisaca Pitbull) olarak çok önceleri Amerikan Kennel Club tarafindan onaylanmıştır. Zaten Pitbulların tarihi, çok eskiye dayanır ve bu tür ile birçok diğer türün çiftlestirildiği bilinmektedir. 1900′lü yıllarda Colby türünün, bu tür ile çiftleştirilip ortaya çıktığı da bilinmektedir.  AKC, bu türü “American Staffordshire Terrier” olarak siciline kaydetmiş. Ayrıca United Kennel Club düzenli olarak her yıl Pitbull’ları siciline kayıt etmeye devam etmektedir. Ister UKC (United Kennel Club) ister ADBA (Amerikan Dog Breeders Ass.) olsun, her iki klüpte Amerikan Pitbull Terrierini siciline kabul etmiş kuruluşlardır.
  Size birkaç ilginç olay anlatalım. Gerçi Pitbull saldırıları ve ısırma olayları hakkında gazete ve polis kayıtlarında o kadar çok rapor var ki; hangisini anlatmalı karar veremiyoruz. Örnegin, Los Angeles’ta gelişen bir olayın gazetedeki haberi söyle “Polis görevlisi, yol kenarında beklerken bir Pitbull tarafindan ısırıldı”. Olayın aslı ise şöyle; hayvan-kontrolcusü tarafindan kontrol altına alınmak isteyen bir Alman Çoban köpeğinin, polis memuruna saldırması ve bunun görgü tanıklarınca, duman rengi, iri, muhtemelen 35-40 kg. ağırlığında dişi bir Labrador kırması, olarak belirtilmesi bu olayı gazetelere “Pitbull saldırısı” olarak aksettirmiştir.
  Diğer bir enteresan haber, bir polis yardımcısı K-9 köpeğinin diğer bir köpekle kavgası sırasında, polis memurunun kendi köpeğini yanlışlıkla vurmuş olduğu ve dövüşteki diğer köpeğin bir Pitbull olduğudur. Bu haber de, daha sonra açıklanana göre K-9′la dövüşen köpeğin erkek bir Golden Retriever olduğuydu. Bu olay gazetelere tabiki “Pitbull ya da Pitbull Collie Kırması olarak geçmiştir. Görüldüğü üzere böyle yüzlerce rapor mevcuttur ve bunların çoğu asılsızdır.
  Birçok insan Pitbull’ları sadece dövüş köpeği olarak görmektedir. Fakat şunu bir düşünün; kaç tane Irlanda wolfhound’u hala kurtları öldürüyor, kaç tane Iskoç Deerhound’u geyik avlıyor. Ama bilinen bir şey var Pitbull’lar dövüştürülmek için terrierlerle çiftleştirilmişlerdir. UKC (United Kennel Club) literatüründe, dövüş konusunda 1928-35 yılları arasında sadece dokuz köpek bu klasmana tabi tutulmuştur ve Pitbullar bu kategoride yerlerini almışlardır.
  Pitbullarin gösterecekleri performansa göre yetistirilmeleri onlarin görünüslerinin de farkli olmasini saglamistir. 14 kiloluk bir Pitbull’da olabilir, 45 kiloda olabilir, atletik yapili veya iri cüsseli olabilir, renkleri bir çok degisik sekilde görülebilir. Bu sebepten dolayi Pitbullari belli bir standarta sokmak çok zordur.  Pitbullar hakkında bir diğer söylenti ve en korkunç olanı “kitlenen çene”leri hakkındaki söylentilerdir. Dobermanlar hakkında söylenen “beyinlerinin büyüyüp kafatasına sığmaması ve çıldırmaları” kadar yaygın bir söylentidir bu. Her köpeğin çenesi kuvvetlidir. Bir Rotweiler bir Pitbulla göre daha iri bir kafa ve daha geniş bir ağız yapısına sahiptir ve istese bir Pitbulldan daha sert ısırabilir. Ama bu, bir köpek dövüşünde Pitbullu yenebileceği anlamına gelmez. Isırış gücü bu oyunlarda büyük bir rol oynamaz. Bir Pitbull, bir objeyi ısırdığında, isterse onu hemen bırakabilir. Pitbullar, yüzlerce nesildir, inatçılığıyla tanınırlar. Buldoglar da inatçı oluşlarıyla bilinirler. Fakat Amerikan Pitbull Terrier adıyla bilinen günümüz Pitbulları için (bazi istisnalar disinda) bu hareketi görmek zordur. Kayıtlardaki tüm Pitbull saldırıları sadece diğer köpekler gibi ısırıp bırakmış olduklarını gösterir.
  Birçok Pitbull oyun amaçlı objeleri ısırmaya bayılır, bu belki de içinden gelen temel dürtülerinin dışa vurumudur. Ayrica onun potansiyel enerjisini ve eglenmesini saglayacak diger bir aktivasyon ise yerden yaklasik 1.5 metre yukarida asili duran bir hedef noktaya ziplayip onu yakalamasi ve onunla oynamasina izin vermektir. Bu aktivite Pitbullu agresif davranislar içine sokmaz. Aksine onun içindeki negatif enerjiyi azaltir. Yukarida asili duran torba, köpegin hayal gücüne göre bir boganin en hassas noktasi olan burnunu temsil eder ve 30 kiloluk bir köpek ziplayarak 1 tonluk bir boganin burnundan yakalar ve asili kalir. Iste ziplayan ve havada torbayi kapan Pitbull eslesmesi de böyle anlatilir.  Pitbullar Isirirken Arka Azi Disleriyle Çignerler

  Bu çok enteresan bir hikayedir. Eski bir Pitbull sahibinin anlattigina göre, Amerikan Pitbullar, öndisleriyle isirip yakaladigi avlarini, bir yandan da arka disleriyle çigneyerek parçaliyorlardir. Bu kesinlikle yanlis bir fenomendir ve kesinlikle yanlistir. Temel davranis ve psikolojik olarak hiçbir dayanagi yoktur. Bu is üzerine çalisan (Isiran saldiran Pitbullar üzerinde) eksperler kesinlikle bu olayi dogrulamazlar.  Pitbullar Diger Hayvanlar Arasinda En Güvenilmez Olanidir

  1884′te Vero Shaw’un yazdiklarina göre “Bir Pitbull”, içinden gelen derin içgüdülüeriyle, karsilastıgi her köpege karsi asabi davranislar ve üstünlük güdüsüyle hareket eder.” Fakat çok az sayida Pitbull, diger hayvanlara karsi agresif davranislar sergiler ve bu çok nadir gerçeklesen bir olaydir. Yalniz erken yaslarda, 6-7 aylikken, karsilasilabilecek bir durumdur. Bu yaslarda köpek diger köpekleri kesfetme, merakiyla onlara yaklasacak ve üstünlügünü kabul ettirmek için onlarla münakasalara girecektir. Bu agresif davranislara aninda müdahale edilerek, egitimle bu hareketlerin devamliligi engellenmelidir.
  En önemli faktör köpegin diger hayvan ve insanlara nasil davranmasi gerektiginin ögretilmesidir. Tabi ki Pitbullarin bu saldirgan karakterleri hakkindaki yazilari okuyanlar bu köpekleri bu amaçla aliyor ve yetistiriyor, bska hayvanlara saldirmasinin normal oldugunu düsünüyorlar. Örnegin simdiye kadar hiçbir Pitbull köpegi yetistirmemis bir yazarin kitabinda; “Pitbullar dogalari geregi, sert yetisir ve diger hayvanlara karsi saldirida bulunmalari normaldir. Disariya çikarilirken kuvvetli bir tasma kullanilmalidir veya mümkünse bira agizlik kullanilmalidir” diye yazar. Tabi ki bunu okuyanlar Pitbull hakkinda ister istemez yanlis izlenimlere kapilacaktir. Bunlar tamamen yetistirilmeye alakali konulardir. Mastif özelligi tasiyan tüm köpekler yetistirmeye bagli olarak saldirgan ve koruma amaçli yetistirilebilir. Veya baska bir tür köpek içinde bu geçerlidir. Fakat bilindigi gibi birçok yarisma düzenlenmektedir ve yarismaya dahil olan birçok köpek birarada bulunmaktadir. Boxer, Doberman, Bull Terrierler, Fox Terriers, Rottweilerlar, Malamutlar ve birçogu. Fakat aldiklari egitim sonucu hiçbir sekilde yanlis bir davranista bulunmazlar. Sonuçta asil olan egitimdir ve bu sekilde genellemeler yapmak son derece yanlistir. Bu yazilanlarin tersine Pitbulllar diger hayvanlarla çok iyi anlasan ve uyum saglayan bir türüdür.

  Pitbullar Hiçbir Uyarida Bulunmadan Saldirirlar  “Uyari” kelimesi bir davranis göstergesidir. Örnegin bir kurt yemek yerken digeri ona yaklasmiyorsa bu, kurtun digerine karsi sergiledigi davranistan kaynaklanir. Yemek yiyen kurt digerini, davranislariyla uyararak, uzakta durmasini, yaklasmamasini belirtir.
  Bütün Pitbullar saldirmadan önce muhakkak uyarida bulunurlar. Bazi köpekler özel olarak saldiri/koruma amaçli yetistirilirler. Tabi ki bu egitim sirasinda, eger uyarma ve kontrol etmeyle vakit harcamamalari gerektigi ögretilirse, köpek hiçbir uyarida bulunmadan saldirabilir. Belirttigimiz gibi bu sadece egitim sonucu gerçeklesebilir.
  Eski bir inanis olan “Havlayan köpek isirmaz” sözü köpegin uyarida bulundugunu tasdikleyen bir sözdür. Fakat bütün hayvanlarin dogasinda kendi aralarinda veya baskalarina karsi bir uyari söz konusudur.  Pitbullar Isirdigi Zaman Santimetrekareye Bir Tonluk Bir Basinç Uygular
  1970′lerin ortalarinda Doberman/koruma köpeklerinin hakkinda çikan ilk, isirma hikayeleriyle, köpeklerin isirdiklari alana uyguladiklari basinç konusu ortaya çikmisti. O zamanlar Dobermanlar için belirtilen derece 400 PSI’idi ve 600-1200 PSI arasinda bir basina uygulayabildikleri söylentiler arasindaydi.
  Vahsi kurtlarda bu basinç 600 PSI ile 2000 PSI arasinda degerlendiriliyordu, tabi ki bunlar kayitli sonuçlar degil, sadece halk arasinda, dolasan söylentilerdi.  Gerçekte, bu isirma basinci hakkinda hiçbir ilmi ölçüm ya da arastirma sonucu yoktur. Bilindigi gibi Pitbullar 22 kilo 35 kilo arasinda degisen cinsleriyle bu isirma basinci konusunda yerlerini almis köpeklerdir. 55 kiloluk bir Pitbull, isir komutuyla birlikte isirmasi, 2 kiloluk çok kizgin ve sinirli bir Pitbullun isirmasinin ancak üçte biri kadardir. “Avlanma güdüsüyle hareket” ve kendini koruma güdüsüyle, hareket arasinda çok fark vardir. Avlanma güdüsündeki bir köpek daha sert ve acimasizdir. Bu baslik altinda incelenirse Rottweilerlar ve Akitalar, Çoban köpekleri ve Dobermanlara göre çok daha sert isirirlar.


  Pitbullar Dünyadaki En Güçlü Köpek Türüdür  Belki de! Çünkü Pitbullar, kendinden çok daha iri köpeklerle mücadele edebilir hatta onlara karsi üstünlük saglayabilirler. 55 kiloluk bir Akita ya da Rotweiler 25 kiloluk bir Amerikan Pitbull tarafindan kafa tutulmasi, tabi ki bu köpek sahiplerini biraz üzebilir. Fakat Pitbullar yürek, beyin ve fiziksel kabiliyetini biraraya getirebilme kabiliyeti, onu diger köpeklerden ayiran bir özelliktir.  “En güçlü” kelimesini biraz açmak gerekirse, bu terimin genelde “agirlik çekme” yarislarinda kullanildigi ortaya çikar. Bu yarismalarda iki ödül vardir. “En agir yükü çeken” ve “vücut agirligina oranla en agir yükü çeken” Ufak köpekler iri olanlara göre, her zaman vücut agirliklarina oranla daha fazla yük çekerler. Fakat iri köpekler her zaman en agir yükü çekenlerdir. 60-70 kilo agirligindaki köpekler kayitlara göre 2,5 tona kadar agirlik çekebilirler. (Tabi bu, yük çekme federasyonu kayitlarindaki tekerlekli bir araba üzerinde çekilmis en fazla yük rekordur) Bu konuda en basarili köpekler safkan yada kirma Malamut’lar, St.Bernardlar, Danua ve Mastiflerdir. Pitbullarda bu yarismalarda yerlerini kanitlamis türlerdir, özelliklerde 17-18 kilo agirligindaki ufak türler tabi ki bu, su anlama gelmesin ki Pitbullar çok güçlü köpeklerdir. Onlarla ayni klasmanda yarisip, Pitbullari geçen birçok köpek türü vardir. Belki bunlar özel olarak bu konu üzerinde yetistirilmislerdir. Ama yine de dünyanin en güçlü köpegi Pitbullardir demek oldukça yanlis olur. Pitbullar, Buldoglar gibi yüreklerinden ve dürtülerinden kaynaklanan, fiziksel olmayan bir güce sahiptirler. Iste esas güçlerini buradan alirlar.

  Atilan Kursunlar Pitbullun Vücudundan Geri Seker
  Bu saçma söylentinin tartismasini bile yapmak gereksizdir. Hiçbir yasayan canlinin derisi veya kafatasi “kursun geçirmez” özellige sahip degildir.

  Pitbullarin Öldürdügü Insan Sayisi, Popülasyonuyla Orantilandiginda çok Fazladir.  Pitbullarin popülasyonu su ana kadar hiç kimse tarafindan belirlenebilmis degildir. Dolayisiyla belirlenememis bir popülasyon hakkinda böyle bir önerme yapmak yanlis olur. Belki de bu oran sicile kayitli köpekler baz alinarak hesaplanmistir. Eger sicile kayitli köpeklerden bahsediliyorsa Amerikan Staffordshire Terrierleri, Amerikan Kennel Club Bull Terrierleri, Amerikan Stuff’ta sicil olarak degerlendirildiginde, popülasyon olarak fazla bir sayi teskil etmezler. Aslinda bu olayin kökeni 1980′lerin ortalarina dayanir. O yillarda yüzlerce, hatta binlerce Pitbull UKC ve ADBA tarafindan sicile kaydedildigi halde, bir o kadari da kayitlara geçmemistir. Ayrica bir tek safkan Pitbulla en az 3-4 çiftlestirme gerçeklestirildigi düsünülürse en az su anki tahmin edilen sayilarinin 4-5 kati daha fazla sayida olduklari kesindir ve popülasyon olarak “Top Ten”de bulunacak kadar genis bir ailedir.  “Dövüs” Köpegi Olarak Bilinen Köpekler, Agresif ve Dövüs Meraklisidir
  “Dövüsçülük” bir köpegin davranisi ve karakteristik özelligini belirten bir terimdir. Bu gerçek dövüsçü bir köpekte, rakibinin kaburgalarini kirmaya hatta, daha ileri safhalara kadar süren ve bu sekilde sonuçlanan bir dövüs gerektirir. Dövüsçülük, dövüs istegi anlami inatla bir konuda basari saglayip, sona erdirmektir. Bu sebepten dolayi bir köpek herhangi bir konu üzerinde mücadeleci (dövüsçü kelimesinden daha anlamli olur) olabilir. Örnegin, agrilik çekme yarismalarinda da bu mücadeleyi görebiliriz. Köpek ne kadar zorlansa da, asla pes etmez ve arkasindaki kendinden onlarca kat agir yükü çekmeye devam eder. Bu mücadeleye baska örnekler de vardir. Örnegin yaklasik 40 C sicaklikta cesaret testi için sürekli çalisan köpekler, arama/kurtarma köpekleri, hepsi bir amaç ugruna yilmadan saatlerce çalisirlar. Becerilerini son haddine kadar kullanip aldiklari görevi sonlandirmak için ugrasirlar. Iste bu gerçek kararlilik ve mücadelenin ta kendisidir.  Dövüs köpeklerinin, biraz garip olsa da, herkes için bir cazibe tasidigini bilirsiniz. Tabi ki onlari kendi “güç” egolari için dövüstüren sadistler açisindan düsünüldügü gibi degil. Dövüs köpeklerinin cazibesini olusturan en önemli faktörlerin basinda, onlarin erkeksi, kendinden emin ve dostça davranmalaridir ve en önemlisi “asla, hayir dememeleri”.
  Sizinle uyumu fevkaladedir, ama bu kalbinin büyüklügünden daha az degildir.

  Kaynak
  (Gökhan Emik Pet Dünyası Haziran 2000 Yıl:1 Sayi:2)  Pitbul yavrusu, pitbul eniği, pitbul bebeği, pitbul baby

 2. #2
  Bakteri skywalker06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Ocak.2009
  Mesajlar
  537

  Standart

  .
  kangalla pitbulu dogusurken izlemıstım.kangalın elinden zor aldılar pitbulu

 3. #3
  Mavimega pismegatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Temmuz.2007
  Nereden
  Torosların Ortasından
  Mesajlar
  15.439

  Thumbs up Pitbull Köpeği Resimleri, Pitbullar hakkında bilgiler, pitbu fotoğrafları

  .
  Alıntı skywalker06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  kangalla pitbulu dogusurken izlemıstım.kangalın elinden zor aldılar pitbulu
  Evet haklısın kardeş bende izlemiştim öyle bir video, kangal pitbulun kulağının ordan bir yerden ıssırıyor, pitbula hiç aman vermiyor, ama pittbullda hiç yorulmuyor maşşalah  Adam pitbulları çok seviyor heralde sırtına pitbul dövmesi yaptırmış

 4. #4
  Mavimega pismegatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Temmuz.2007
  Nereden
  Torosların Ortasından
  Mesajlar
  15.439

  Thumbs up American Pitbull Terrier Eğitimi, Pitbull resimleri, pitbul hakkında birsürü bilgi

  .
  American Pitbull Terrier Eğitimi  Staffordshire Terrier'inizin (kötü adı Pitbull) eğitimine 5, 6 aylıkken başlayabilirsiniz. İlk önce bir defa yemeğini siz verin, çoğu işiyle siz ilgilenin. Eğitimde en önemli kural, köpeğinize ondan ne yapmasını istediğinizi ona anlatabilmekte yatar. Bunun üzerinde yoğunlaşın. Fazla yumuşak davranmayın bu köpeğe, (dövmeden) ona yavruluğundan itibaren sert davranın, sindiğinde kulaklarını yatırmış bir biçimde size mahçup bakışlar attığında bir iki tane kuru mama vererek, kafasını okşayarak bunun iyi birşey olduğunu anlamasını sağlayın. Köpeğinizle (pitbull'unuzla) sık sık konuşun, köpekle konuşur gibi değil insanla konuşur gibi konuşun, birşeyi köpeğe söyler gibi söylemeyin, insana der gibi diyin, insana kızar gibi kızın, (ama dövmek yok). Adaletli sahibi sever, istediğiniz davranışı gördüğünüzde ödülünü verin, yani size güvenip saygı duymasını sağlayın. Köpeğinizle aranızda size özgü bir dil oluşturun. Sözünüzü dinlemediğinde, aşırıya kaçmadan honutsuzluğunuzu anlayacağı ölçüde ona kızgın bir ses tonuyla bağırın. En fazla çenesinin altına bir fiske vurun taki sözünüzü dinleyip, kulaklarını yatırmış bir biçimde size mahçup bakışlar atana kadar. Pitbull'un davranışlarının kontrol altına alınması lüx değil şarttır. Sizin gerçek bir tehlikede olmanız dışında , kendi kafasına göre harakete geçmemeli. Onu hırçınlaştıracak oyunlar oynatmayın (özellikle bir obje ısırtıp havada sallandırma gibi oyunlardan uzak tutun). Kemirmesi için oyuncaklar, kemikler verebilirsiniz gevme huyu vardır dolayısı ile bunları eksik etmemeye çalışın. günlük yürüyüşünü ihmal etmeyin. (Ödülle eğitin).  Unutmayınki bir Pitbull için en gerekli, en hayati, olmazsa olmaz iki komut vardır (DUR! ve GEL!) komutları, önem açısından bunları (BEKLE) komutu izler bir yere bağladığınızda huysuzluk yapmadan orada sizi asker gibi beklemeli (insan içinde salınık bırakmayın). Köpeğinize gerekli olmayan hiçbir komutu öğretmeye çalışmayın, hayvanın kafasını karıştırmayın (yat, sürün, el ver gibi saçma şeyler öğretmeyin), hem bunamada komut şaşırabilir. Çok önemli 4, 5 komut yeterli. Ondan (birşey) yapmasını istiyorsanız, ilk başta bunu ona çok ayrıntılı bir biçimde gösterin. Bunu yaparken sürekli olarak belirli bir kelime söyleyin ne istediğinizi anlayana kadar o kelimeyi söyleyerek gerekirse köpeği tutup göstererek ne istediğinizi anlamasını sağlayın. Bu bir süre tekrarlanmalı taki bu şekilde istediğiniz o davranışı artık uyguladığınız bu metodla ona kolayca yaptırır hale gelene kadar. Zamanla o komutu uygulatırkenki söylediğiniz kelimeyi yüksek sesle söyleyerek yaptırmayı deneyin, bu aşamaya kadarki metodları kusursuz uyguladıysanız köpek artık o komutu sadece kelimesini duyduğunda yapacaktır. Burda gösterdiğimiz metodlar geçici bir süre için değil, özellikle Pitbull' ların ömrü boyunca uygulanması gereken bir (patron&adamı) ilişkisi gibidir, (EMİR->UYGULAMA->ÖDÜL) döngüsüdür, sistemidir. Ve bunun kesinleşmesi için kararlı bir şekilde hergün tekrarlanması gerekir.  Eğitimin en üst mertebesi olarak kabul ettiğim kısmı, işin içine el işaretlerinin katılmasıdır. Pitbull'unuza sözle komut verebilir duruma gelmeyi başardıysanız , söylediğiniz o kelimenin yanınada bir el işareti yapın. Bunuda birsüre tekrar edin, 1, 2 ay kadar, 2 ay zaman zarfı sonunda köpeğinize adını söyleyerek size bakmasını sağlayın, tam size baktığı esnada sözsüz olarak, komutu söylerkenki yaptığınız (el işaretini) yapın. Eğer hayvan sadece bu el işareti ile nedemek istediğinizi anlayamadıysa motodu bir süredaha uygulayın, büyük olasılıkla Pitbull'unuz kısa zaman içersinde sadece o el işaretini gördüğünde komutu yerine getirir hale gelicektir. Köpeğinizden asla korkmayın, çünkü bir kere korktuğunuzu görürse ikinci raunda birazdaha serleşebilir çıtayı biraz daha yükseltebilir. Köpek eğitmek demek aynı zamanda kararlı olmakta demektir. Fakat köpeğiniz Pitbull ise , ve eğitimli bir Pitbull ise, bu durum Pitbull'unuza çok güvenip ulu ortada çoluk çocuğun içinde onu salınık gezdirebileceğiniz anlamına gelmez. Köpeğinizin türünü ve temeldeki vasfının ne olduğunu (dövüşmek, parçalamak) unutmamalısınız, sonuçta Pitbull yüzyıllardır dövüştürülegelmiş bir kandan gelen köpek türüdür, dövüşmek zarar vermek genlerine işlemiştir onun. Genede ona dünyaya sadece dövüşmeye gelmiş bir canavar gözüylede bakmayın, yani Pitbull'unuza ne çok güvenin nede ona karşı fazla önyargılı olun bu böyle bir hayvandır. Pitbull'unuzun yanındayken mümkün olduğunca dengesiz tavırlardan ve haraketlerden kaçının. Yaptığı herşeye ''yapma'' demeyin.

 5. #5
  Mavimega pismegatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Temmuz.2007
  Nereden
  Torosların Ortasından
  Mesajlar
  15.439

  Thumbs up Pirbul efsanesi resimleri, pitbull köpeği eğitimi hakkında bilgiler

  .
  American Pitbull Terrier Eğitimi 2


  Mechanic pitbull


  Pitbullar sürprizlerle doludur, temkinli olun. Söylediğimiz metodları uyguladıktan sonra size olmasa bile, başkalarına karşı tehlikesi sıfırlanmaz bu köpeğin, bu herzaman aklınızın bir köşesinde dursun. Zaten trajik olaylara neden olan, Pitbull'ların sahiplerinin köpeklerine çok güvenip temkinsiz davranmalarından, yada dengesizleştirip dövüşe soktuklarından meydana gelmiştir. (Pitbull'u için benim köpeğim uyusaldır bişey yapmaz millet) diyen kişi büyük bir hatanın içindedir. Bu yüzden özel bir türdür herkeze uygun değildir diyorum. İyi bir Pitbull sahibi, yerine göre sert, kararlı,
  köpeğini kalpten seven ve temkinli olandır. Köpeğin kendine ait mutlaka bir ağızlığı bulunsun elinizde, çünkü ağızlığı sıkıca takılı olduğunda istesede kolay kolay zarar veremez. Onu yavruluğundan, gerektiğinde ağızlıkla gezebilen bir Pitbull olarak yetiştirseniz iyi olur. Gerektiğinde ağızlıkla gezmeye ufaklığından alıştırlmalı. Fazla asosyal büyütmeyin, sosyal yetişsin tehlikeliliği azalır.

  Pitbull'un çok esnek bir karakteri vardır, eldiven gibi durumlara ayak uydurur. (Bu ırkın kesin bir karakteri yoktur, sa hibi neyse pitbull'u one benzer.)Onun ne olması için uğraşırsanız o o lur. Vahşi, yenilmez, dengesiz bir savaş köpeğide (dövüş köpeği) olabilir, aile köpeğide olabilir, burnuyla tonlarca uyuşturucu madde bulan kaçakçıların baş düşmanıda olabilir, arama kurtarma köpeğide olabilir. Ama genlerindeki en sivri özellik herzaman dövüş özelliği olmuştur çünkü temelde dövüş köpeğidir. Zekidirler, eğitil mesi zor bir tür değildir. Bazen sahibini test edebilir, böyle anlarda gözünüzü ondan kaçırıp korkmak yerine siz onu sindirin.o gözlerini sizinkilerden kaçırsın.
  Fazla aç bırakmayın ve Günlük mamasını yerken dokunmayın. İnsanlara saldırması için ona gaz vermeyin, o sizin gerçek tehlikede olduğunuzu gördüğünde sizi korur zaten (özellikle dişiler). Başka köpeklerle çok fazla haşır neşir etmeyin, insanların köpeklerine umulmadık bir anda zarar verebilir, hakkınızda şikayetlere neden olabilir, çünkü o sonuçta başka köpeklerle dövüşmesi için üretilmiş bir türdür. Arada sıra, ağızlığını sıkısıkı takıp toplu halde insanlara onu sevdirin, ki birgün dikkatsizlik yaparsanız, riskleri önceden azaltmış olursunuz. Pitbull hafife alınacak bir varlık değildir kızgın bir pitbull'u bir insandan merminin bile söküp alamadığı olmuştur. Demek istediğim sadece gidip kendime ve arkadaşıma birer tane pit alayımda , macera yaşıyayım , hayatıma renk gelsin düşüncesi ile alınıp beslenicek bir hayvan değildir. Pitbull almadan önce bu tür hakkında geniş bilgi sahibi olunmalı. NOT: (eğer olurda pitbull denilen bu köpeklerden bir yavruya sahip olursanız lütfen ama lütfen defterine pitbull yazdırmayınız STAFFORDSHIRE TERRIER yazdırınız. kanlı geçmişini çağrıştıran pitbull kelimesini rededin. çünkü pit-bull terrier özel olarak çevirilmiş, ayrılmış alanda boğa ile döğüştürülen terrier köpek manasındadır.) 6. #6
  Mavimega pismegatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Temmuz.2007
  Nereden
  Torosların Ortasından
  Mesajlar
  15.439

  Thumbs up Amerikan Pitbull Köpeği resimleri,pitbullar hakkında bilgi, pitbul fotoğrafları

  .
  Pitbul terrier köpeği resimleri, American Staffordshire Terrier  Pitbull köpeği resimleri, American Staffordshire Terrier  American Staffordshire Terrier, Amerikan pitbul köpeği fotoğrafları
  Pitbull köpekleri resimleri, American Staffordshire Terrier

 7. #7
  Bakteri skywalker06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Ocak.2009
  Mesajlar
  537

  Standart

  .


  bu köpek biraz mongol galiba..gözlere baksanıza

 8. #8
  Mavimega pismegatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Temmuz.2007
  Nereden
  Torosların Ortasından
  Mesajlar
  15.439

  eek Amerikan Pitbull Köpeği Özellikleri, pitbullar hakkında bilgiler

  .
  Kafa: Orta uzunlukta. Biçim bakımından üst üste konumlanmış iki tuğla gibi. Kulak arası en geniş bölgesi olmak üzere kafatası düzdür. Yanaklar belirgin ve kırışıksızdır.  Burun Kısmı : Kare, geniş ve derin. Belirgin çeneler güçlüdür. Üst dişler alt dişlerin hemen önünde sıkıca kapanır.  Kulaklar: İsteğe bağlı olarak kesilebilir. Kafanın tam üstünde yerleşmiştir ve kırışıklık taşımaz.  Gözler: Yuvarlak. Birbirinden uzak konumlanmıştır. Her renk kabul edilir.


  Burun: Delikler geniştir. Her renk kabul edilir.  Boyun: Adaleli. Hafifçe kavisli. Omuzlardan hiç bir kırışıklık taşımadan kafaya doğru zarifçe incelir.  Omuzlar: Güçlü ve adalelidir.  Sırt: Güçlü ve kısa. Kuyruğa doğru hafif bir eğim vardır. Karın içe çekiktir.  Göğüs: Derin; fakat fazla geniş değildir.  Kuyruk: Vücuda göre kısa, aşağıdan konumlu, uca doğru zarifçe incelir. Asla kıvrık ya da sırtta halka şeklinde veya kesik değildir.
  Bacaklar: Ön bacaklar düz, kalın ve yuvarlak kemiklidir. Bilekler diktir. Arka bacaklar adaleli, topuklar yere dik ve ne içe ne de dışa dönük olmamalıdır. Ayaklar orta büyüklükte, kavisli ve sağlamdır. Yürüyüş yuvarlanma hissi vermeksizin esnek olmalıdır.  Tüyler: Kısa, yatık ve dokunulduğunda serttir.  Renk : Her renk ve desen kabul edilir.  Ağırlık : Önemli değildir. Dişilerde 13,5-22 kg, erkeklerde 16-27 kg tercih edilen ağırlıktır.
 9. #9
  Mavimega pismegatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Temmuz.2007
  Nereden
  Torosların Ortasından
  Mesajlar
  15.439

  eek Amerikan Pitbull Köpeği ( Amerikan Pitbull Terrier)resimleri,pitbullar hakkında bilgi

  .
  Pitbul köpekleri fotoğrafları
  pitbul köpekleri resimleri  Yavru bir babies American Staffordshire Terrier

 10. #10
  Bakteri

  Üyelik tarihi
  Mayıs.2009
  Mesajlar
  2

  Standart

  .
  eeeeeee kardeş pitbulldanbahsediyoruzzzzz

+ Yeni Konu aç

Benzer Konular

 1. Amerikan Askeri Köpeği Fırlatıyor
  Konu Sahibi StoryLine Forum Korku +18
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 07.Mart.2008, 00:10
 2. Diplomat köpeği pitbull kurbanı
  Konu Sahibi Mustafa Forum Yurt İçi Haberler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 06.Mart.2008, 11:09
 3. Cevap: 13
  Son Mesaj : 08.Kasım.2007, 15:19
 4. Japonya'da dört Amerikan askeri hakkında tecavüz suçlaması
  Konu Sahibi Seabell Forum Yurt Dışı Haberler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 19.Ekim.2007, 19:40
 5. Pitbull Resimleri!!
  Konu Sahibi Kidman Forum Hayvanlar Alemi
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 28.Ağustos.2007, 12:46

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •