Kadın Vücudu 1

Burada 1. basamaktayız. Süslü bir şey yok. Sadece bizim temel parçamız olacak çöp adam figürümüz var. Not alın, beden 7 KAFA uzunluğunda olacak.
Omuzlar tepeden 1 buçuk kafa aşağıda. Omuzlar ve kalçalar 2 kafa genişliğinde.
Kalçalar 3 kafa aşağıda.
Dizler 5 kafa aşağıda.
Bu aşamada gevşek ama oranlamalarınızda temkinli olun.


Kadın Vücudu 2


Şuna dikkat edin, başın tepesinden ayakların ucuna kadar baştan aşağı düz bir çizgi çizebilirsiniz. Vücut hacmi dengeyi sağlamak için iki yana da eşit olarak dağıtılır.
Kollar
Göbek deliğini belirlediğimiz yer 2 buçuk kafa boyu aşağıdadır. Burası - ayrıca eğer kolu doğal olarak yanından sarkıyorsa - dirseğinin olacağı yerdir. Kollar omuzlardan başlar ve uyluk kemiğinin ortalarında biter.
Bacaklar
Animede bacaklar açık bir şekilde üst bedenden daha uzundur. Dizler kalça kemiği ve ayak tabanı arasının ortasında bulunur.
Gövde
Kadın vücudu omuzları ve kalçaları farklı yönlere eğimlendirilerek seksi duruşla tasvir edilebilir.

Kadın Vücudu 3


Şimdi onu biraz ete bürümeye başlıyoruz. Bunu doğru yapabilmek için ovaller ve silindirler çizmede iyi olmalısınız.
Omuzların, kolların ve bacakların nasıl olacağına dair fikir edinmek için kas gruplarını çalışın. Göğüsler üst bedenin ortasına yerleştirilir. Kavisli çizgiler kullanmaya çalışın. İnsan vücudunda hiç şey cetvel kenarı gibi düz değildir ama bu, kadınlarda iki kere doğru. Kavisli, kavisli, kavisli!
Shirow’un Black Magic’den M-66 karakteriiyi bir çalışma modeli olabilir. Hepsi temel parçalarına bölünmüş kadın figürleri ve bunlar benim için kara kalem çalışmalarımı bu aşamada etkileyen güçlü bir etki olmuştur.
Şimdi çalışmanızı toparlamanızın zamanıdır. İnce uçlu bir silgi kapın ve ince taslak çizgileri ortadan kaldırmaya başlayın ve sadece son parçanız için kalmasını istediğiniz çizgileri bırakın. Bu basamağın sonunda yaptığınız bu temizlik sıradaki basamağı daha da kolaylaştıracaktır.


Kadın Vücudu 4

Son basamaktaki vücut hatlarını belirlediğim kara kalem çalışmasıyla onu kademeli bir şekilde yapmaya başladım ve onu yaparken kullandığım bütün top ve silindir eklentilerini düzgünleştirdim.
Kusurlarını, başıboş çizgilerimi silip, hoş, temiz, kullanılabilir bir parça elde ederken, ince uçlu silgi bu noktada benim en iyi arkadaşım. Üzerinden bir kez daha geçer ve yapım aşamasında yaptığım hataları düzeltmeye başlarım. Çalışmayı üzerinden mürekkeple geçmek için gerçekten hazır hale getiririm.
Hiçbir şey özensiz mürekkepli kalemlerden kötü olamaz, bu yüzden temiz olun!!!


Kadın Vücudu 5

Ve işte karşınızda. Yaptığım en iyi mürekkep işi değil ama geçecek puan alır. Bütün kalem izleri burada silinir ve mürekkeplenmiş resim bilgisayarda renklendirilmek üzere tarayıcıda taranır.
Bu ders bir kaynak rehber gibi size bir vücudu nasıl yapacağınıza dair fikir vermek için hazırlanmıştır. Bu A’dan B’ye C’ye gibi kullanılmamalıdır çünkü bu sadece kopya çekmek gibi olur. Bu kuralları kullanarak farklı pozlar ve karakterler yapmaya çalışın.
Umarım bu size bir şekilde yardımcı olmuştur.