Dönemsel eleman alınacak!


Yazı Tipi Boyutu:

Migros Türk ve CarrefourSA güneyde açılan marketlerinde görevlendirmek üzere kasiyer, kasap ve reyon satış elemanı arıyor
09.06.09
Elif AKIN
elif.akin@sabah.com.tr
Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte gıda alanında faaliyet gösteren perakendeciler, sayfiye yerlerindeki mağazalarına dönemsel eleman alımına başladı. Özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarındaki mevcut ve yeni açılacak marketlere başta kasiyer, reyon satış elemanı, kasap ve şarkütör olmak üzere pek çok birimde personel görevlendirilecek. İşe kabul edilmek için ise en az lise mezunu ve alanında deneyim sahibi olmak gerekiyor. Yabancı dil bilmek ise bazı şirketlere göre tercih sebebi olabiliyor.
1500 personel alınacak
Migros Türk’ün 15 yılı aşkın bir süredir dönemsel eleman alımı yaptığını söyleyen şirket yetkilileri, 2009 yaz sezonu için dönemsel olarak istihdam edilecek personel sayısının yaklaşık iki bin 500 olacağını açıkladı. Alımlara nisan ayında başlandı. Ancak sezon boyunca ilave eleman ihtiyacı söz konusu olduğundan, iş arayanların son başvuru tarihini kaçırması pek mümkün görünmüyor. Çalışmak isteyen adayların ise Migros Türk mağazalarındaki (Migros, Tansaş, Şok, 5M ve Macrocenter) başvuru formlarını doldurmaları ya da magazaisbasvuru@migros.com.tr adresine özgeçmişlerini göndermeleri yeterli oluyor.
CarrefourSA İnsan Kaynakları Organizasyon ve Geliştirme Direktörü Mehtap Bingör de geçen yıl dönemsel olarak 200’ün üzerinde kişiyi işe aldıklarını söylüyor. Bingör, “2009 yılında ise bu sayı 300’ü geçecek” diyor. Bunun yanı sıra yazlık bölgelerde yeni açılacak sezonluk CarrefourSA mağazalarında daimi personel alımı da yapılacak.