canımız, herşeyimiz, türkiyenin geleceği duygusal gençlerimizi 20 maddeyle tarif etmeye çalışan kaba, duygusuz, ''seni hayvan seni!'' kişinin belirlediği ortak özellikler bütünüdür.
şöyle ki;

1. türkçe bilmezler, kendi aralarında kullandıkları tuhaf bir dil vardir. şöyle:

hihihihi süfe nahn her bh süfe e ama o arkdaki çnta pempe pempe zrtmis hihihihi

ne jki yaaa ajko ne dio o hatun

oii fasla tabdim<3

ayhhh çoqhh dadnu ben öpebilirmiim 1 kere

aaaaaaaaaaa tacii taniommbi yerdenn askima ben heduee ettim jok yakisiyo bebeimeee mjxxx sfym senii emojukummmmm


2. saçlarını genellikle tek gözlerini kapatacak kadar öne yatırırlar. arkada kalan kısımları ise jöleyle ya da spreyle kabartarak karıştırırlar. bu absürd görünüm, "şekil"den ziyade yüzlerini kapatmak içindir.

3. yüzlerinin gözüken kısımlarına bol miktarda (paralarının yettiği kadarıyla) piercing yaptırırlar. ne kadar piercingleri varsa o kadar "havalı"dırlar.

4. yüzlerinin gözüken kısmında "aptal" bir ifade vardir. bu gerçek bir "looser" gibi görünme isteğinin mantığını hala çözemedim şahsen.

5. mümkün olduğu kadar "görünmeyen" yerlerine dövme yaptırırlar. dövmeye asla "dövme" demezler. kesinlikle "tatoo" derler. bu onların "cool" olma anlayışıdır. görünmeyen yerlerine yaptırmalarının sebebi ebeveynlerinin görmesini engellemektir.

6. hep marka şeyler giymeye çalışırlar ama alışveriş yaptıkları yerler de bellidir. converse ve vans en kıymetli markalarıdır. nasıl "kel" bir emo olmazsa en az 5 converse'i olmayan bir emo da olamaz.

7. takıldıkları 2 yer vardır: istiklal caddesindeki iş bankası'nin önü ve kadıköy'deki rexx sineması'nın önü. bütün günlerini burda ayakta dikilerek ve sağa sola bakarak geçirirler. aynı bir güvercin gibi.

8. kızları da erkekleri de biseksüeldir. onlar için cinsiyetin fazla bir anlamı yoktur. önlerine gelen her emoyla yiyişebilirler. erkek erkeğe, erkek kıza, kız kıza...

9. bazı emo kızlarda metalci erkek tavlama güdüsü gelişmiştir. bu kısım uzun saç fetişistidir.

10. dinledikleri şeyler başta h.i.m. olmak üzere, anathema, katatonia'nin yeni albümleri, bullet for my valentine, on thorns i lay, falling down boy (!), placebo <bkz: ne alaka> gibi "duygusal çöküş" temalı gruplardır.

11. her emo kız mutlaka gay birine aşık olduğunu zanneder. ör: ville vallo.

12. damalı pantolon, damalı gömlek, damalı bileklik, kısaca damalı herşey ilgi alanlarına girer ve bunları üstlerine giyerler. mümkün olduğunca kırmızı-siyah-mor renkleri tercih ederler. bunların hepsi aynı boyda (1.60), aynı kiloda (50), aynı saç şekline sahip (face-off), aynı ayakkabılar, aynı pantolonlar ve aynı gömlekler giyen, aynı bileklikleri takan, kısaca tamamen aynı insanlardır. sözde karakterlerine kadar. bu yüzden emo avlamak çok kolaydır. çok azdıysanız ve yapacak başka birşeyiniz yoksa yoldan geçen bi emo kızından sigara isteyerek bunu yapabilirsiniz. (zira onlar birini kafalamak için hep bu yolu kullanırlar)

13. bira içmek onlar için marifettir. 1 kutu alkolsüz (!) biradan sonra yamulurlar. hiç olmazsa yamulmuş numarası yaparlar ki etrafindaki erkekler ya da kızlar bunları daha kolay yiyebilsin. yaptıkları bütün saçmalıkları alkolün üzerine atabilirler böylece.

14. zararlı maddeler kullanmak onlar için marifettir. çünkü bu tip şeyler, bulunması çok zor birşeydir onlara göre. buldukları şeyi de hazine gibi saklar, çok iyi bir halt yiyormuş gibi bunu yaptiktan sonra da "ben bilmemne içtim" diye bağırarak dolaşırlar.

15. kendilerinin dejenere olmadığını, böyle olmanın onların varoluşlarında olduğunu söylerler.

16. metal kültürüyle punk çöplügü arasinda sıkışmış garibanlardır. sağlam metal gruplarının melankolik parçalarını duyup onları da emo gruplar zannederler. <bkz: opeth> bu yüzden midir bilinmez, daha çok metalcilere yakın yerlerde takılırlar. <bkz: moda sahili> geçen hafta bu civarda yüzlerce emo gördügümü iddia etsem yalan söylemis olmam heralde.

17. kısaca punk'ların uzatılmış halidir. biraz metalcilerden, biraz punklardan bişeyler alalım da şöyle ortaya karışık birşeyler yapalim mantığının ürünüdürler.

18. bu tarzı çikaran insan (!?) olarak ville vallo'yu gösterebiliriz. fakat emoların bile yeni nesili pek tanımamaktadır zat-ı muhteremi.

19. genellikle intihara meyillidirler. öyle olmasalar bile "emo" yasaları gereği öyleymiş gibi davranırlar.

20. fotoğraf çekerken belli başlı 3 pozlari vardır. birincisi işaret parmaklarını ve orta parmaklarını uzatıp, diğerlerini bükerek (yani ellerine silah şekli vererek) kafalarına dayarlar.

ikincisi ellerine fotoğraf makinesini alarak kafalarına göre 80 derecelik bir açıyla tutarak kendilerini yukardan çekerler. böylece kafaları karikatürlerdeki gibi kocaman çıkar gövdelerine göre. komik olmaya çalıştıklarını düşünüyorum bu davranışla da..

üçüncüsü ise artik klasikleşen şaşırma pozudur. bir şeye şaşırmış gibi yaparak tek ellerini açık olan ağızlarina kaparlar. bu 3 poz sekli de emo olmanın altın kuralları arasındadır. böyle pozlari olmayan bir şahıs kendini emo olarak topluma kabul ettiremez.

Alıntıdır