+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 43 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 427 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Romantik Resimler, Romantik Fotoğraflar, Romantik Sevgililer, Aşıklar, Çiftler, Eşler

Fotoğraf ve Resim Galerisi Katagorisinde ve Aşk ve Sevgi Resimleri Forumunda Bulunan Romantik Resimler, Romantik Fotoğraflar, Romantik Sevgililer, Aşıklar, Çiftler, Eşler Konusunu Görüntülemektesiniz.->Bu Konuda Romantik Resimler , Romantic Fotoğraflar, Romantik Sevgililer, Romantik Aşıklar resimleri bulunmaktadır. Romantizme ait aşkla sevgiyle ilgili ne varsa ...

 1. #1
  Mavimega pismegatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Temmuz.2007
  Nereden
  Torosların Ortasından
  Mesajlar
  15.439

  Thumbs up Romantik Resimler, Romantik Fotoğraflar, Romantik Sevgililer, Aşıklar, Çiftler, Eşler

  .
  s11
  Bu Konuda RomantikResimler, Romantic Fotoğraflar, Romantik Sevgililer, Romantik Aşıklar resimleri bulunmaktadır. Romantizme ait aşkla sevgiyle ilgili ne varsa en güzel görsel ve yazınsal bilgilere ulaşabilirsiniz.


  Aşk Nedir? Üç harften oluşan, kısacık bir sözcük dilimizde... Bu denli kısa olup da, söylendiğinde, okunduğunda ya da duyulduğunda insanın dikkatini çeken, içinde bir şeyleri kıpırdatan... Bu denli kısa olup da, uğrunda ölünen, öldürülen, kişiyi yemeden içmeden kesen ya da deli olunan bir durumu anlatan kaç sözcük vardır ki... Eğer aşk, salt bir sözcük olsaydı; yaşanan bir gerçekliğe delalet etmeseydi, bu kadar bizi ilgilendiren ve etkili bir kavram olabilir miydi ki...  Aşk… ?Yanıtına sığındığımız bir soru daha…Aşk her toplumda vardır ama yaşanış renkleri farklıdır. Bunların renklerini birbirinden ayıran ise, bireylerin içerisinde yaşadığı toplumsal, kültürel koşullar, bireylerin yetişme tarzları ve çocukluk yaşantıları, kişilik özellikleri, değerleri ve tercihleridir.Tarihsel ve güncel anlamda, aşkın yüzlerce, binlerce tanımı yapılmıştır ve gelecekte de yenileri eklenecektir bunlara. Keza yine aşkı konu alan binlerle ifade edilecek şiirler, öyküler, romanlar yazılmış; oyunlar sahnelenmiş, türküler yakılmış, şarkılar söylenmiştir. Ressamlar, ellerinde fırçaları ve paletlerindeki renklerle, tuvale aksettirmeye yeltenmişlerdir onu. Aşk, yalnızca sanatın ve edebiyatın farklı alanlarında değil, felsefede de işlenmiştir. Filozofların bazıları aşk’ı bir varlık olarak ele alıp, “aşk nedir” sorusunu yanıtlamaya, onun neliğini ortaya koymaya ve belirlemeye girişmişlerdir. Bunlardan bazıları makaleler yazmış, bazıları daha kapsamlı çalışmalar yapmıştır. Schopenhauer’in Aşkın Metafiziği, Afşar Timuçin’in Aşkın Diyalektiği, yine yaklaşık olarak aynı kapsamda değerlendirilebilecek olan Alain Finkielkraut’un Sevginin Bilgeliği, Herbert Marcuse’un Eros ve Uygarlık, Erich From’un Sevme Sanatı, bu çalışmalardan bazı örnekler olarak sayılabilir. Bunların yanısıra, bilim alanından da, özellikle psikolog ve psikiyatristler aşk üzerine çalışmalar yapıp eserler ortaya koymuştur.İster bilimsel, ister sanatsal, isterse felsefi anlamda ele alınsın, aşkı bir varlık, bir olgu olarak gören ve belirlemeye yönelen her girişimin temelinde, buna girişen bireyin, kendi öznel, deneyimleri ya da deneyimsizlikleri; anlamlandırmaları, yanılsamaları, hayalleri; içerisinde yaşadığı koşullardaki tercihlerini hem kendisi hem de diğerleri nezdinde meşrulaştırma çabaları vardır. Bu çaba, kendilerinin, yani öznelliklerinin paranteze alındığı, hatta, sanki hiç yokmuş gibi algılanmasına olanak veren genelleşen belirleme ve önermelerde bulur ifadesini... Yapılan tanımlarda daha da belirgindir bu özellik... Bundan dolayı yapılan her genelleme öznelliği aşma yada gizleme çabasıdır. Çünkü bilinmesini, sorgulanmasını, alenileşmesini istemez kendi yaşantısının...

  Örneğin; “Aşk şiddettir.”

  “Aşk tutkudur.”

  “Aşk iradedir.”

  “Aşk iradesizliktir.”

  “Aşk uysallıktır.”

  “Aşk sahibine yaltaklanmaktır.”

  “Aşk kediliktir.”

  “Aşk ihanettir.”

  “Aşk köpekliktir.”

  “Aşk güzelliktir.”

  “Aşk acımaktır.”

  “Aşk özlemektir.”

  “Aşk köleliktir.”

  “Aşk sadakattir.” …Tanımlarının her birinde gizlenen bireysel yaşantılar ve bunlara dayanan öznel anlamlandırmalar vardır. Ancak tanımın genelliğinden dolayı, bunları okuyanlar, bu tanımları verenlerin/yapanların bireyselliğini düşünmez bile... Oysa bu tanımlar, gerçekliğini esas olarak, tanımı yapanın, adına “aşk” dediği ilişkide bulur. Daha ötesinde değil... Acaba yaşanan gerçek bir aşk mıydı? Okuyan bilebilir mi ki bunu... Aşk’ı varolana aşkın kılmaya çalışmanın anlamı da gereği de yoktur. Aşk metafizik bir şey olmadığı gibi, herhangi, sıradan denilebilecek bir şey de değildir. Aşk ilişkidir. Ne var ki her aşk, karşılıklı yaşanan gerçek bir ilişkiye dayanmadığı gibi, her ilişki de aşk değildir. Adına aşk denilen ilişki, diğer tüm insan ilişkilerinden farklıdır. Hem öznesi ve özne/nesnesi hem de yaşanışı açısından...Aşk ilişkidir’ önermesi, “nedir” sorusuna genel bir yanıt olsa da, kendi başına açıklayıcı değil elbette. Bundan dolayı sorular sormak gerek yükleme. Aşk nasıl bir ilişkidir? Aşk neden bir ilişkidir? Bu ilişkiyi diğer insan ilişkilerinden ayırıcı ve ayrıcalıklı kılan nedir? Soruları çoğaltmak mümkün ama, gerek yok şimdilik...Aşk, düşünsel, duygusal, bedensel boyutuyla, öznenin özne/nesnesini bütünsel anlamda fethetme ve onun tarafından fethedilme isteğine dayanan bir ilişkidir. Öznenin, özne/nesnesiyle buluşamadığı ya da özne/nesnenin idealleştirildiği yerde, gerçek, yaşanan bir aşk yoktur. Ki “platonik aşk” denilen ve giderek hastalıklı bir hal alan bu durumda gerçek bir aşktan değil, saplantılı bir bilinç halinden söz edilebilir yalnızca... Çünkü ortada ilişki yoktur. İlişkinin olmadığı yerde de aşk...İnsanın hem en güçlü, hem de en zayıf olduğu ilişkidir aşk... Çünkü çırılçıplak yaşanır; düşünsel, duygusal ve bedensel boyutuyla... Teklifsiz, beklentisiz, çıkarsız ve ikircimsiz yaşanır. Ki orada, ne bir gonca gülün gölgesine yer vardır ne de bir kuş kanadının... Eğer bunlar, “acaba”, “ama”, “ancak” gibi sözcüklerle peydah olursa bir ilişkide, biline ki aşk sırra kadem basmıştır çoktan... Ve onun adı artık aşktan başka her şey olabilir... Ama asla aşk olamaz.

 2. #2
  Mavimega pismegatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Temmuz.2007
  Nereden
  Torosların Ortasından
  Mesajlar
  15.439

  Thumbs up Romantik Resimler, Romantic Fotoğraflar, Romantik Sevgililer, Aşıklar, Çiftler, Eşler

  .
  Sevgi Nedir?...

  Sevmek inanmaktır.

  Sevmek yaşamaktır.

  Sevdiğini kendisi gibi, kendisinden de çok duyumsamaktır.

  Sevmek sevdiği olmaktır.

  Sevmekte ikilikler kalkar, bir olmalara gidilir. İki ten, iki kalp, iki gönül yoktur
  sevgide. Tek bir kalp olunur, tek bir yürek olunur.


  Sevmek paylaşmaktır . Sevdiğiyle sevdiğini paylaşmaktır. Sevdiğiyle kalbini bölüşmektir sevmek. Ki tek kalp olunsun.

  Sevgide son yoktur. Sevgiler hiçbir zaman son bulmazlar. Biten sevgiler yoktur, bitmiş gibi görünen sevgiler vardır. Vazgeçiş de yoktur sevgide. Yaşandıkça yaşatılır sevilen. Ama kimi zaman sevgili için kimi zamansa sevginin bir gereği olarak saklanır bu aşklar. Vazgeçiş yoktur, vazgeçmiş gibi görünmek vardır o yüzden.
  Sevmekte istemek yoktur. Sevgilinin olduğu yerde son bulur istekler. Bir şey varsa istediğin bu senin için değil, sevgili için istediğindir. Ondan O'nun adına istersin. O'nu daha sonsuz sevebilmek için istersin. Sevme özgürlüğünü istersin, kabul edilmesini istersin. İstersin ama bir gün gelir bu istekler de son bulur. Kendinden istersin artık. Sevgiliyi daha çok sevmek istersin kendinden. Sonsuz kılmak istersin. Bu yolda sevgili olur mu, olmaz mı bunu sevgilinin isteği belirler.


  Sevmek sevgiliyi istememeyi öğrenmektir. Sevmek sevgiliyi sevgili olmadan sevmektir.


  Sevmek; sevmek istemektir.


  Sevmek, beklememektir. Beklentilerin son bulduğu bir duraktır o. Öyle ki tüm gerçekler, tüm dünya silinir gider. Ne O'ndan anlasılmayı beklersin, ne onu anlamayı. Ne onun gelmesini beklersin, ne onun Leyla, Mecnun olmasını. Beklediğin bir şey yoktur sevmeyi becermek dışında.
  Sevmek, gücenmemektir.


  Sevmek sevgililerin hiçbir sözüne üzülmemeyi ögrenmek demektir.
  Sevgilinin ölüm hançerine bile hayır dememektir sevmek. Onun vuruşuna, onun tokadına alınmamaktır, sevgiliden gelen her hareketi ve her sözü kabullenmektir. İhanetlere, hainliklere bile üzülmemektir. Sevgiliden gelen öl emrine bile ölürüm diyebilmektir. Kendi elleriyle kalbini bir bıçak ucuna koymaktır sevmek.


  Sevmek ölmektir.
  Sevmek, ölmesini bilmektir.
  Sevgili için yaşamaktır. Onun eli, kolu, gözü, kalbi olmaktır. Ama artık onun bir şeyi olunmadığı bir zaman ölmesini bilmektir! Sevmek, vermektir. Sevmek sevdiği için almasını bilmektir. Almamaya yemin ederek vermektir. Ama almalarda kurtaracaksa sevgiliyi almasını bilmektir sevmek!
  Sevmek, tükenmektir. Sevmekten ölürken tekrar varolmaktır o sevgiden.
  Sevmek sevgilinin gel deyişine hayır demektir. Sevgilinin aşkıyla boğuşurken, yüzerken o aşk denizinde sevgilinin uzanan eline hayır demektir.


  Sevgilinin bakan gözüne bakmamaktır sevmek. Ağlayan gözlere şefkat ve tebessümle yanıt verebilmektir.  Sevmek, sevgili olmaktır. Sevgilinin yüzündeki gülücük olmaktır. Onu yaşama döndürecek bir damla su olmaktır. Sevmek sevgilinin limanı olmaktır.


  Sevmek sevdiğinin canı olmaktır. Onun ölümü isteyebileceği canı olmaktır. Sevmek yangın olmaktır. Yanmaktır, kor olmaktır. Dağ olmaktır, evren olmaktır. Her şey olmaktır, hiç olmaktır. Alev olup girmektir gönüllere.
  Sevmek yürümektir gönüllerde.

  Sevmek güvenmektir.
  Sevmek onaylanmaktır.

  Sevmek sevgiliye bir nefes gibi, bir ses gibi yakın olmaktır. Sevmek çok ötelerde olsa bile yaşamak ve yakın olmaktır sevgiliye. Yakınlılıktır, doğallıktır, özdenliktir sevmek.  Yalansızlık, içtenlilik, ölümsüzlülüktür sevmek. İlk insanın, Havva'nın Adem'in saflığını ve temizliğini, çocuk masumluğunu taşımaktır sevmek.
  Gözyaşı olmaktır, yağan yağmur olmaktır. Bir sonbahar mevsiminin sarı yaprağı gibi yalnız olmaktır sevmek. Sevgilisizken sevgiliyi sevmektir.
  Sevmek üşümektir. Sevgilinin yokluğuna üşümektir.
  Sevgiliyle her şeyi göze almaktır sevmek. Ki sevgilinin olduğu cehenneme yürümektir. Sevgilinin olmadığı Cennete de gitmemektir sevmek.
  Sevmek, sevgiliyi cennet etmektir.

  Sevmek bir olmaktır.
  Sevmek yaşamaktır.
  Ve sevmek inanmaktır.

  Sevmek bir başkasının hayatını yaşamaktır.
  Sevmek sevmesini haketmektir.
  Sevmek sevgilinin baktığı yerde, sustuğu yerde olmaktır.


  Sevmek sevgilisiz geçen gecelerin sabahına varmaktır.
  Sevmek saz benizli sabahlarda yaşamaktır sevgiliyi.
  Sevmek sevmesini bilmektir.

  Sevmek ölmesini bilmektir.
  Sevmek SEVMEK olmaktır.

  AŞK olmaktır.
  Aşk bir kere sevmektir.
  Sevmek aşkın kendisi olmaktır.


  Ölümü Özlemeyen Aşkı Anlayamaz...

  (pismegatron)

 3. #3
  Mavimega pismegatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Temmuz.2007
  Nereden
  Torosların Ortasından
  Mesajlar
  15.439

  Thumbs up Romantic Fotoğraflar, Romantik Resimler, Romantik Sevgililer, Aşıklar, Çiftler, Eşler

  .
  Romantik Hareketli resim

  Romantik Avatar, elele Denize giren sevgililer  Romantik Dans eden çift yağlı boya resim

 4. #4
  Mavimega pismegatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Temmuz.2007
  Nereden
  Torosların Ortasından
  Mesajlar
  15.439

  Thumbs up Romantik Resimler, Romantic Fotoğraflar, Romantik Sevgililer, Aşıklar, Çiftler, Eşler

  .
  Romantizmin Doruk Noktası fotoğrafları, Birbirlerine yakışan Çiftler


  Romantizm Dünyası Resimleri, Mükemmel çiftler, Huzurlu Aşıklar Fotoğrafları

  Romantik Mutlu Çiftler


  Romantik Kucaklaşmış Çiftler, Romantik Eşler Resimleri

  Romantik Aşıklar Resimleri  Kucaklaşmış Sevgililer Resimleri  Romantik Bir Ortamda Sarılmış Aşıklar Resimleri  Birbirini Seven, öpüşen çiftler fotoğrafları  Romantik Sevgililer, Romantik Çiftler, Romantik Eşler

  İtalyada birbirini severek, birbirine sarılarak ölen bir çiftin iskeleti bulunmuş. Ne kadar romantik değilmi

 5. #5
  Mavimega pismegatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Temmuz.2007
  Nereden
  Torosların Ortasından
  Mesajlar
  15.439

  Thumbs up Romantik Aşık Resimleri, Romantic Fotoğraflar, Romantik Sevgililer, Çiftler, eşler

  .
  Çağdaş düşünür Bertrand Russel roman­tik aşk konusunda şöyle der:


  Romantik aşk, hayatın verebileceği en büyük haz kaynağıdır. Tutkuyla, hayalle ve şefkatle birbirini seven bir kadınla erkek arasındaki bağda paha biçilmez bir şey vardır. Bunu duymamak insanlar için büyük mutsuzluktur.” Günümüzde ro­mantik aşk gitgide geçerliliğini yitir­mektedir. Bunun cinsel özgürlüğün bir sonucu olduğunu ileri sürenler vardır.


  Fakat ekonomik koşulların genç insanla­rı öncelikle maddi değerlere önem vermeye ittiği de yabana atılmayacak bir gerçektir. Diğer yandan kadın ve erkeklerin bir araya gelmelerinde ölçü olan tüm maddi değerlerin yanısıra, “romantik” film, roman, öykü, vb. tüketim edebiyatının ne kadar iyi satış yaptığı göz önünde bulundurulursa, insanların hala eş seçiminde bu tür duygusal. nedenlerle hareket ettikleri ortaya çıkar.


  Belki de kadınlar erkekler­den daha fazla romantik aşk kavramına yatkındırlar. Nişan halkası, bir buket çiçek, sakin ve seçkin bir lokantada akşam yemeği, güzel iltifatlı sözler, arkeklerin kadınları “tavlama”da kul­landıkları romantik çığırışımlı teknikler­dir. Her ne kadar maddi değerlerin önceliğine inanmış olsa bile bu tür davranışların çekiciliğine kapılmayan pek az kadın vardır.

  Romantik sözcüğünün kökeninde ro­mans terimi yatar. Bu sözcük Orta­çağda şövalyelik döneminde soylular arasında moda olan aşk şiirleri için kullanılırdı. Bu çağın töresine göre feodal beylerin şatolarında savaş gücü olarak besledikleri bekâr şövalyeler beyin yakınlarından bir genç kadını plâtonik aşk duygularının hedefi olarak seçer ve bu kadın için söyledikleri şiirler ve aşk türkülerinde duygularını dile getirirlerdi. Şiirlerde ulaşılması güç bir yaratık olarak görülen kadın, alabildiğine ülküleştirilirdi.  Bunun dışında şövalyele­rin savaşçılık hünerlerini sergiledikleri
  turnuvalarda her şövalye hanımının renklerini gösteren giysiler giyer, kazan­dığı ödülleri yine ona adardı. Bu ilişkilerin kesinlikle plâtonik bir düzey­de, yani bedensel yakınlaşmadan yok­sun kalıp kalmadıkları bilinemiyor. Fakat Ortaçağ‘da pek moda olan bu tür aşk ilişkilerinin Doğu’daki haremlerin varlı­ğından, şairlerin buralarda kapalı kapılar ardındaki güzellere adadıkları gazeller­den esinlendikleri söyleniyor. Romantik aşk modası Arapların ispanyayı fethet­melerinden sonra 11-12. yüzyıllarda İspanya üzerinden Güney Fransa’ya, daha sonraları Avrupanın çoğu ülkesine yayılmıştı.  Sonraki çağlarda Avrupa kültüründe, özellikle yazın ve resim alanında önemli bir yer tutmaya devam etti. Meryem Ana kişiliğinin ibadette önemli bir yer tutmasının bile Ortaçağ Avrupa’sında kadının bu kültürel bağlam içinde yüceltilmeye başlamasıyla yakın­dan ilgili olduğu ileri sürülmektedir.  Günümüzde romantik aşk, daha çok tüketim edebiyatı düzeyinde, “Love Story” gibi kitle seyirciye seslenen filmlerde, fotoromanlarda varlığını sür­dürmektedir. Hatta bir anlamda ticari amaçlar için duygusal sömürü aracı olarak kullanılmaktadır.  Amerikalı kadın hakları savunucularından Kate Millet romantik aşk için şunları söylüyor: “Romantik aşk, kadın konumunun gerçeklerini ve ekonomik bağımlılık yükünü göz ardı eder. Kadının toplum içindeki durumunun haksızlığına bir gerekçeymiş gibi gösterilir; erkeğin inceliği, bu durumu örtbas etmeğe yarayan biftekniktir. …  Aşkın romantik versiyonu erkeğin totaliter iktidarından kadına sunduğu bir ‘hibe’den başka bir şey değildir. Batı kültürünün ne ölçüde erkek iktidarı çevresinde geliştiği gerçe­ğini gözden uzak tutmaya yarar, ve kadınlara olanak dışı bir takım özellikler yakıştırarak kadınları dar ve son derece sınırlı bir davranış çerçevesine kısıtla­mayı başarır.”

 6. #6
  Mavimega pismegatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Temmuz.2007
  Nereden
  Torosların Ortasından
  Mesajlar
  15.439

  Thumbs up Romantik anlar, Aşk ve Sevgi Resimleri, Romantik Çiftler, Romantik Karı Koca

  .
  Romantik Anlar ve biribirine yakışan çiftler resimleri  Ateşli ve romantik anlar fotoğrafları  Romantik aşk ve sevgi resimleri  Faytonla gezinti yapan romantik yeni evli bir çift

 7. #7
  Mavimega pismegatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Temmuz.2007
  Nereden
  Torosların Ortasından
  Mesajlar
  15.439

  eek Komik Romantik Resimler, komik aşk ve sevgi resimleri

  .
  Komik ama sırıl sıklam aşıklar resimleri  Romantik Komik çiftler, sevgililer, aşk ve sevgi resimleri  Komik romantik resimler, işte aşkın fiziğin önemsizliğini anlatan hikayesi fotoğrafları  İşte hayatımın anlamı sevgilim benim, size komik gelebilir ama biz birbirimizi çok seviyoruz

 8. #8
  Mavimega pismegatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Temmuz.2007
  Nereden
  Torosların Ortasından
  Mesajlar
  15.439

  Thumbs up Romantic Fotoğraflar, Romantik Resimler, Romantik Sevgililer, Aşıklar, Çiftler, Eşler

  .
  Romantik Seksi resimler, Aşk ve sevgiye dair tüm fotoğraflar
  Aşk ve sevgi resimleri arşivi, Romantik anlar fotoğrafları  Güzel ve romantik resimler, romantik aşk ve romantik sevgi resimleri


  Romantik çiftler denize doğru koşuyorlar

 9. #9
  Mavimega pismegatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Temmuz.2007
  Nereden
  Torosların Ortasından
  Mesajlar
  15.439

  Thumbs up Romantik anlar, Aşk ve Sevgi Resimleri, Romantik Çiftler, Romantik sevgi fotoğrafları

  .
  Romantik Aşka dair resimler, Romantik fotoğraflar  Ateşli aşk ve sevgi resimleri, romantizmin doruk noktası fotoğrafları  Romantik sevgili resimleri, romantik aşıklar, romantik çiftler  Savaşçı romantik adam ve sevgilisi

 10. #10
  Mavimega pismegatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi
  Temmuz.2007
  Nereden
  Torosların Ortasından
  Mesajlar
  15.439

  Thumbs up Romantik Resimler, Romantik Fotoğraflar, Romantik Aşklar, Romantik Sevgililer

  .
  Romantik Çiftler Resimleri, Romantic couples, romantic pictures  Romantik sevgililer, romantik anlar resimleri  Duygusal ve romantik anlar resimleri  Doğada güneşli bir günde yanyana oturup konuşan çiftler+ Yeni Konu aç

Benzer Konular

 1. Romantik Sevgili
  Konu Sahibi StoryLine Forum Hikayeler
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 26.Şubat.2013, 11:09
 2. Romantik resimler
  Konu Sahibi ЧάράЧάŁйızz Forum Aşk ve Sevgi Resimleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 13.Mart.2008, 22:22
 3. Romantik olmaya çalışan çiftler
  Konu Sahibi Mustafa Forum Bakteri Geyik
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 08.Şubat.2008, 21:37
 4. Romantik
  Konu Sahibi BBB Forum Bakterice Muhabbet
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 10.Ocak.2008, 19:25
 5. Romantik bir aşk
  Konu Sahibi Kidman Forum Magazin Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 02.Ekim.2007, 09:49

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •